Bitcoin HaberleriHaberlerKripto Para Haberleri

Son Dakika : ABD Mortgage Kredi Kuruluşu Bitcoin Ödemelerini Kabul Edecek

Mortgage, yakında kripto para biriminde ödemeleri kabul etmeye başlayacak ve ABD‘deki ev alıcılarının ipoteklerini Bitcoin ile ödemesine izin verecek. Firmalar, ana akım olma yolunda iyi bir eğilimle, geç saatlerde kripto ödemelerine yöneldiler.

El Salvador, topraklarında BTC‘yi yasal ihale haline getirmek için harekete geçerken, İspanya hükümeti kısa süre önce vatandaşların ev kredilerini kripto varlıklarıyla ödeme lüksüne izin verecek bir yasa tasarısı geçirmeyi teklif etti.

ABD’de yaşayanlar yakında böyle bir seçeneğe sahip olacaklar ve yukarıda bahsedilen şirket, ipotek ödeme yöntemi olarak dijital varlıkları kabul etmeyi planladığını duyurdu.

ilgili içerik : DOT ve ADA, SEC’in tuzağından kurtulabilecek mi ?

UWM, Quicken’dan sonra Amerika’nın ikinci en büyük ipotek kredisi veren kuruluşudur. Müşterileri ev kredilerine bağlayan çok sayıda broker kullanarak toptan satış kanallarını işgal ediyorlar.

CEO Mat Ishbia, geçen hafta bir kazanç çağrısı sırasında yaptığı konuşmanın ardından,

“Fizibiliteyi değerlendirdik ve ipotek ödemelerini karşılamak için kripto para birimini kabul eden Amerika’daki ilk ipotek şirketi olmayı dört gözle bekliyoruz” dedi.

“Bu üzerinde çalıştığımız bir şey ve umarım üçüncü çeyrekte bunu ülkedeki herkesten önce gerçekleştirebileceğimiz için heyecanlıyız çünkü teknoloji ve inovasyonda lideriz.”

UWM, bu yıl Ocak ayında özel amaçlı bir satın alma birleşmesi yoluyla halka açıldı ve kripto entegrasyonu, ABD hükümetinin kripto alanı üzerinde en fazla baskıyı uyguladığı bir zamanda geldi.

ilgili içerik : Amazon, Kripto Para Birimi Ödemeleri Almak İçin Çalışıyor

Bitcoin ve Ethereum gibi en iyi varlıkların fiyatlarında büyük düşüşler yaşarken, bu yılın başlarında grafiklerde keskin bir düşüşün yol açtığı panik satışlarının ardından kripto para piyasasında güven yeniden artıyor. Rakamlar o zamandan beri yükseldi ve pazar bir miktar istikrar bulmuş görünüyor

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu