Altcoin HaberleriDeFi HaberleriHaberler

Solend Topluluğu’ndan İptal Edilen Hesap Kontrol Kararı

Solend Topluluğu'ndan İptal Edilen Hesap Kontrol Kararı, En büyük kullanıcının hesabının kontrol etme kararı bozuldu.

Solana Solend’deki ödünç verme ve ödünç alma protokolü, en büyük kullanıcı hesabının kontrolünü ele geçirmek için tartışmalı bir DAO kararını bozdu. Dünkü kararı iptal eden yeni bir oylama yapıldı, oyların %99’u yeni karara destek verdi.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Her şey Pazar günü Solend ekibinin çevrimiçi tasfiyeyi önlemek için büyük bir kullanıcı kredisinin kontrolünü ele geçirmelerini isteyen bir oylama yaptığında başladı.

Sorun, bilinmeyen bir kullanıcının Solend’den 170 milyon dolar değerinde Solana (SOL) jetonlarıyla desteklenen 108 milyon dolarlık bir stabilcoin kredisi almasıydı. kullanıcının ana Solend havuzunda %95 SOL mevduatı vardı.

Asıl sorun, SOL fiyatı 22.30$’a düşerse kriptokit hesabının tasfiye edilmesiydi.

Solend ekibi, kredi protokolündeki yetersiz likidite nedeniyle ağda bu büyüklükte bir tasfiyenin riskli olduğunu savundu. Ayrıca zincirleme tasfiye gerçekleşirse, Solend’in SOL değerindeki kademeli düşüş nedeniyle şüpheli borç biriktirme riskiyle karşı karşıya kalacağı da bildirildi.

Bu kapsamda, protokol tasfiyesi yerine kredinin tezgah üstü (OTC) bir işlemle tasfiye edilmesi önerildi. Bundan sonra, ekibe kullanıcının pozisyonuna el koyma yetkisi veren bir oylama yapıldı. Bu öneri oyların %88’i ile desteklendi.

Karar, sosyal medyada sert eleştiriler aldı ve Solend ekibi ademi merkeziyetçiliğin özünü baltalamakla suçlandı. Sonuç olarak, dünkü kararı bozmayı amaçlayan ikinci bir teklif sunuldu. DAO, oyların %99’unu alarak iptali için oy kullandı.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu