Altcoin HaberleriHaberlerKripto Para HaberleriSolana (SOL)

Solana’nın Serum Projesi, ‘Ekosistem Teşviği’ İçin 100 Dolar Artırma Çağrısını Paylaştı

Serum, öncelikle kripto endüstrisinin en önde gelen kripto para birimi türev borsalarından biri olan Alameda Research ve FTX tarafından desteklenen Ağustos 2020’de piyasaya sürüldü. Proje, türevler için ölçeklenebilir ve likit bir merkezi olmayan değişim sunmak, o sırada gelişen DeFi alanının bir dizi uyumluluk sorununu ve altyapı güvenlik açıklarını oluşturmak ve çözmek için tasarlandı. Serum, Solana’nın ana ağında zincir üstü bir merkezi limit emir defteri (CLOB) üzerinde çalışan eksiksiz, gözetimsiz, merkezi olmayan bir değiş tokuş sunar. Özellikle, aynı zamanda, tamamen zincirleme bir CLOB ve eşleşen motor etrafında inşa edilmiş, DeFi alanındaki tek yüksek performanslı DEX’tir.

2021’de Serum’un ekosistemi, topluluğuna kaydolan kullanıcılar, varlıklar ve uygulamalarla hızlı bir büyümeyle karşılandı. Serum üzerine inşa edilen projelerin sayısı artık aktif olarak geliştirilmiş 70’in üzerinde protokol ve uygulamadır.

Project Serum’a göre, Teşvik Ekosistem Vakfı , Serum ağındaki gelişmeyi destekleyecek, toplum öncülüğünde bir vakıftır ve bugün Serum ekosisteminin büyümesini, gelişmesini ve yeniliğini desteklemek için 100 milyon dolar topladığını duyurdu. Şimdiye kadar, Commonwealth Asset Management LP, Tagus, Tiger Global ve Golden Tree Asset Management’tan kilit yöneticilerin katılımıyla projenin bağış toplama çağrısı için 70 milyon $ taahhüt edildi.

Vakıf için ayrılan payların yanı sıra, Project Serum ayrıca ekibini genişletmeyi ve NFT’ler, oyun, metaverse uygulamaları ve merkezi olmayan özerk organizasyonlar (DAO’lar) için araç işlevlerini içeren yeni ürün dikeylerini keşfetmeyi planlıyor. Serum’un ana katılımcısı JHL, “Taahhüt edilen sermayede, yaklaşık 70 milyon dolarımız var,” dedi ve tur için yapılan yatırımların bir yıl boyunca kilitlendiğini ve doğrusal bir hakedişin başka bir beş yıl için planlandığını açıkladı. Ek olarak, Serum, mevcut turdaki katılımcıların, fon için ayrılan miktarın %85’i ile ekosistem fonunun bir kısmını ve $SRM tokenlerini aldıklarını belirtiyor.

Dikkatinizi Çekebilir: Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kripto para yasası hazır

“Serum ilk olarak [FTX kurucusu Sam Bankman-Fried] tarafından kuruldu ve o zamanlar Serum’a katkıda bulunanların çoğu Alameda ve FTX çalışanlarıydı. Zamanla, hem gelişen düzenleyici ortam hem de topluluğu Serum’un geleceğine daha fazla dahil etme arzusu nedeniyle, artık Serum’u merkezi olmayan hale getirdik – kendi çalışanları var, yasal anlamda tamamen ayrı ve mümkün olan her şekilde, JHL paylaştı.

Takma adla çekirdek katkıda bulunan kişi, Teşvik Ekosistemi Vakfı’nın, katkıda bulunanlara tazminat ve fayda sağlama işleviyle görevlendirilmiş ayrı bir kuruluş olarak tasarlandığını söylüyor. Teşvik Ekosistem Vakfı, aynı zamanda, hem Serum hem de Solana tokenlerini ($SRM ve $SOL) ve ayrıca sınıfında bir ilk olan otomatikleştirilmiş Raydium ($RAY) gibi diğer projelerden tokenleri tutan başka bir tahsis olan Serum Ekosistem Fonu’nu da yönetir. Serum için piyasa yapıcı (AMM); ve Serum için tam hizmet merkezi olmayan bir ürün paketi (analitik, isim hizmeti, sürekli takaslar, bahis) olan Bonfida ($FIDA). Serum, Raydium ve Bonfida tamamen entegredir ve Solana ekosistemi için özel olarak oluşturulmuştur.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu