Altcoin HaberleriHaberlerKripto Para HaberleriSolana (SOL)

Solana’nın ‘Kripto Vizesi’ Olma Potansiyeli Var: BofA Analisti

Solana şu anda piyasa değeri açısından beşinci en büyük kripto para birimidir. Günlük ortalama 2,2 milyar dolarlık işlem hacminde yaklaşık 47 milyar dolarlık piyasa değeri ile Tether USDT stabilcoinin arkasında yer alıyor. Shah’a göre, Solana’nın tüketici odaklı tasarımı, diğer kripto para projelerinden ve blok zincirlerinden en önemli farkı.

“Yüksek verim, düşük maliyet ve kullanım kolaylığı sağlama yeteneği, mikro ödemeler, DeFi, NFT’ler, merkezi olmayan ağlar (Web3) ve oyun gibi tüketici kullanım durumları için optimize edilmiş bir blok zinciri oluşturur.” Şah belirtti. “Bu yenilikler, nispeten merkezi olmayan ve güvenli kalırken, ortalama 0,00025 ABD doları işlem ücreti ile saniyede yaklaşık 65.000 işlemin sektör lideri bir şekilde işlenmesine izin veriyor” diye ekliyor.

Dijital strateji araştırmacısı ayrıca Solana’nın Ethereum’un pazar payının bir kısmını kesmeye hazır olduğunu ve Ethereum’un kendisinin “yüksek değerli işlem ve kimlik, depolama ve tedarik zinciri” kullanım durumları için tercih edilen blok zinciri olarak yeniden konumlanacağını belirtti.

Dikkatinizi Çekebilir: Solana (SOL) nedir ?

Visa ile kıyaslama değersiz değildir. Visa şu anda teorik olarak 24.000 TPS limitle saniyede ortalama 1.700 işlemi (TPS) işleyebilir. Karşılaştırıldığında, Solana’nın teorik sınırı 50.000 TPS’dir, bu da Visa’nınkinin iki katından biraz fazla. Karşılaştırıldığında, Ethereum, Katman 2 çözümleri aracılığıyla işlenen işlemler hariç, ana ağ ağı için yalnızca 12 TPS’ye sahiptir.

Shah, “Ethereum, ademi merkeziyetçiliğe ve güvenliğe öncelik veriyor, ancak ağ tıkanıklığı dönemlerine ve zaman zaman gönderilen işlemin değerinden daha yüksek olan işlem ücretlerine yol açan ölçeklenebilirlik pahasına” dedi. “Solana ölçeklenebilirliğe öncelik veriyor, ancak nispeten daha az merkezi olmayan ve güvenli bir blok zinciri, başlangıcından bu yana çeşitli ağ performansı sorunlarıyla gösterilen ödünleşimlere sahiptir.”

Solana’ya olan ilgideki artış nedeniyle, son birkaç ay içinde birkaç dönem boyunca ağ performansında tıkanıklık yaşadı. Son zamanlarda Binance , Solana’nın ağ tasarımının doğal bir parçası olduğunu kabul ederek, Solana’nın para çekme sorunları hakkında bir bildirim yayınladı. Binance kısa süre önce Solana’nın yerel tokeni $SOL’u Binance Loans programı kapsamında teminat varlığı olarak listeledi.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu