Altcoin HaberleriMetaVerse HaberleriNFT HaberleriSolana (SOL)

Solana-Tabanlı NFT Metaverse Proje Portalları, 5 Milyon Dolarlık Çekirdek Finansman Sağladı

Yatırım turu, Multicoin Capital, Solana Ventures, Alameda Research, Sino Global Capital ve Amerikan EDM ikilisi The Chainsmokers tarafından kurulan bir risk sermayesi şirketi olan Mantis’in katılımıyla Greylock tarafından yönetildi. Twitch kurucu ortağı Justin Kan da tura yatırım yaptı. Kan ayrıca yeni başlatılan bir NFT pazarı olan Fractal’ın kurucu ortağıdır.

“Portalları en umut verici tarayıcı tabanlı meta veri deposu platformu olarak görüyoruz. Keşfedebileceğiniz, yatırım yapabileceğiniz, kendinizinkini yapabileceğiniz ve başkalarıyla bir araya gelebileceğiniz bir sosyal alandır. Takımın hızına, kalitesine ve vizyonuna hayran kaldık. Büyüyen bir toplulukla birlikte, insanların gerçekten ziyaret etmek istediği eğlenceli, yoğun bir sanal şehir oluşturuyorlar.” Greylock’un ortağı Sarah Guo’yu paylaşıyor.

Portallar, kullanıcıların bir “şehir” dijital ortamına dayalı olarak kişisel alanlarını özelleştirmelerine, sürükleyici bir sosyal alan yaratmalarına ve görselleştirmelerine olanak tanıyan tarayıcı tabanlı bir meta veri deposu projesidir. Portals meta veri tabanı, her ikisi de projenin yerel ayarlarında kendi meta veri tabanı merkezlerini kurmuş olan FTX ve Binance gibi büyük kripto borsalarında zaten var. NFT ses platformu Audius, Solana tabanlı DeFi protokolü Raydium ve NFT pazar yeri Magic Eden da Portal’ın meta veri aktarım alanında var.

“Meta veri deposunu mümkün olduğunca geniş çapta erişilebilir kılmak için tarayıcı öncelikli bir şekilde oluşturuyoruz. Yerel sesli sohbet ve alanları özelleştirmek için kolay araçlarla, meta veri deposunu deneyimleme engelini azaltıyoruz. İnsanlar şimdiden belediye salonları, sanat galerileri, podcast stüdyoları, komedi kulüpleri, su altı korsan barları, oyun salonları, poker odaları, sinema salonları ve çok daha fazlası için alanlar yaratıyor.” Portals’ın kurucu ortağı Adam Gomez’i paylaşıyor.

Portallara göre, fonları geliştirici ekibini genişletmek ve metaverse girişimlerini hızlandırmak için kullanacak ve yaratıcı topluluğu için daha fazla işlevsellik ve gelişmiş araçlar sağlayacak. Portals, bir şehir merkezi olarak tasarlanan Downtown genişlemesini başlatmak üzere. Meta veri deposu alanı ayrıca, kullanıcılara Portallar meta veri tabanındaki küçük, şebekeden bağımsız bölmelere erişim sağlayacak, ancak NFT’leri görüntülemek için daha samimi, kişisel bir alan olarak çalışan sınırlı özelleştirme seçeneklerine sahip olacak, NFT’ler olarak basılan Vatandaş Kartlarını da tanıtacak. sosyalleştirmek.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu