Altcoin HaberleriHaberlerSolana (SOL)

Solana Merkezli Zebec, Ölçeklendirmek İçin 15 Milyon Dolar Arttırdı

Solana Ventures, Solana Tabanlı Nakit Akışını Destekliyor

Programlanabilir nakit akışı protokolünün en son finansman turu 15 milyon $’a ulaştı ve Solana Ventures ve Distributed Global tarafından yönetildi.

Solana Ventures’ın bir ortağı olan Matthew Beck, yatırım hakkında şunları söyledi:

“Solana’da çeşitli kullanım durumlarının kilidini açan temel bir ödeme akışı katmanı oluştururken Zebec ekibini ve topluluğunu desteklemekten inanılmaz heyecan duyuyoruz.”

Distributed Global’in Yönetici Ortağı Johhny Steindorff’a göre, Zebec birçok para akışı ve ödeme uygulaması için vazgeçilmez olma potansiyeline sahiptir.

Dikkatinizi Çekebilir: Brezilya’nın Kripto Düzenleme Yasası Senato Oylaması İçin Hazırlandı

Paranın Evrimine Öncülük Etmek

Zebec, kullanıcıların yatırımlar, ödemeler, abonelikler ve daha fazlası için son saniyeye kadar nakit göndermesine ve almasına olanak tanıyan programlanabilir bir para akışı protokolü geliştirdi. Protokol ayrıca, çalışanların USDC veya diğer stablecoin’lerde kullanılabilir fonları ödenir ödenmez almalarını sağlayan kendi benzersiz uygulaması Zebec Pay’i de geliştirdi. Aynı zamanda, bunu yapan ilk vergi uyumlu, zincir üzerinde bordro işleme sistemidir. Sadece bir kereye mahsus ödeme gönderebilen, işlemleri çok uzun süren ve ücret talep eden aracılara çok bağımlı olan geleneksel ödeme sistemlerinden ayrılıyor. Öte yandan, bu protokol, anında başlatılabilen, kolayca programlanabilen akışlarla tüm bu tuzaklara karşı koyar. Ek olarak, Solana üzerine inşa ediliyorprotokolün işlem maliyetlerini düşük tutarken ölçeklenebilirliği ve hızı artırmaya devam etmesine olanak tanır. Yani fonların nereye yönlendirileceği bildiriliyor.

Zebec’in kurucusu Sam Thapaliya şunları söyledi:

“Tüm merkezi olmayan finans ve Web3 vaadine rağmen, çoğu kuruluş hala Web2 tarzı ödemelere veya en iyi ihtimalle tek seferlik cüzdan transferlerine güveniyor. Anında, kesintisiz ve kesintisiz para akışları için yerel bir DeFi çözümü oluşturduk ve Zebec’in zincir üstü ödemeler için gelecekteki model olacağını düşünüyoruz.”

Yatırımcılar Zebec’e Akın Ediyor

Tura katılan diğer yatırımcılar ise Lightspeed Venture Partners, Circle, Coinbase, Alameda Research, OKX Blockdream Ventures, DST Global Partners, Road Ventures, Global Founders Capital, BECO Capital, Greenoaks, GoldenTree Asset Management ve diğerleriydi.

CFO Jeremy Fox-Geen, Circle’ın finansman turuna katılımı hakkında yorumda bulundu.

“Circle Ventures, daha geniş kripto ödeme kullanım durumları için Zebec’i desteklemekten mutluluk duyuyor. Zebec Pay gibi uygulamalar ve saniyeler içinde USDC olarak ödeme alabilme özelliği, saatlik çalışanlar için oyunun kurallarını değiştirecek ve giderek daha fazla teknoloji meraklısı iş gücü için çekici bir avantaj olacak. Zebec’in büyüyen dijital ekonomiye getirebileceği daha heyecan verici ödeme ürünlerini sabırsızlıkla bekliyoruz.”

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu