Altcoin HaberleriEthereum (ETH)Ethereum Haberleri (ETH)HaberlerKripto Para HaberleriSolana (SOL)

Solana, Ethereum’u tercih ediyor

Akıllı sözleşme platformları arasındaki üstünlük savaşı tüm hızıyla devam ederken Solana, Ethereum tacı için yarışıyor.

Ethereum bu konuda öncülük etmeye devam etse de, diğer oyuncular hızla büyüyor ve ondan pazar payı almaya başlıyor. Solana, özellikle NFT alanının büyümesiyle, şüphesiz bu yarışmacıların en güçlüsü haline geldi.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

NFT verileri ağ üzerinde iyi bir performans sergileyerek milyonlarca yeni kullanıcıyı Solana blok zincirine çekti. Ethereum hacimde önde olmaya devam ediyor, ancak bazı Solana NFT projeleri rekor kırdığı için bu uzun sürmeyecek gibi görünüyor.

NFT Ayıları

Okay Bears NFT, Solana ağındaki diğer tüm NFT lansmanları gibidir. Bununla birlikte, bu düşük proje, hızla popülerlik kazandığı ve şimdiye kadarki en yüksek NFT hacimlerinden birini geri getirdiği için Solana ağı için bir oyun değiştiriciydi.

Okay Bears, 10.000 benzersiz NFT profil resmi koleksiyonunu piyasaya sürerek, parça başı 145 $ taban fiyatına ulaştı. Bununla birlikte, bu NFT’ler ikincil piyasaya girdikten sonra, NFT’lerin Solana blok zincirinde nasıl ele alındığını tamamen değiştirecekler.

Okay Bears’a olan ilgi, 24 saat içinde 18,4 milyon doların üzerinde işlem hacmiyle arttı. Bunu yaparken NFT koleksiyonu, Ethereum ağındaki inanılmaz popüler koleksiyonların kırdığı rekorları kırdı.

NFT OKAY BEARS

NFT Okay Bears, Solana’da bir günde en yüksek satış rekorunu kırdı. Bu hacim, blockchain ağındaki NFT’lerin bir koleksiyonu olan Vee Friends’i 13,1 milyon dolarlık hacimle ve 11,9 milyon dolarlık popüler Meebit’leri geçebildikleri anlamına geliyordu.

Dikkatinizi Çekebilir: Kripto paralara talep artıyor

Solana, Okay Bears için Bear Market adında özel bir pazar yeri açmayı planladığını duyurdu. Okay Bears sahipleri ayrıca üyelere özel NFT’lere ve diğer avantajlara da erişebilecek. Bored Ape Yacht Club’ın (BAYC) sahip olduğu ayrıcalıklara çok benzer.

Solana, Ethereum ile çalışıyor

Çeşitli akıllı sözleşme platformlarındaki gerçek hacim büyümeye devam ediyor. Ethereum bu konuda doğal lider olmaya devam ediyor. Ancak Solana gibi diğer akıllı sözleşme platformları oyunlarına çoktan başladı. Ethereum’dan çok daha genç olan bu ağ, bir süredir pazar payı alıyor.

Solana’nın yüksek hacmi, onu Cardano gibi diğer en iyi rakiplerinin önüne geçirdi. Şu anda, 310 milyon $ ile gerçek hacim açısından üçüncü en büyük akıllı sözleşme ağıdır. Sadece sırasıyla 2,46 milyar dolar ve 506 milyon dolar ile Ethereum ve Terra’dan sonra.

Solana şu anda 32.66 milyar dolarlık piyasa değeri ile piyasa değeri listesindeki ilk 10 kripto para biriminde 6. sırada yer alıyor. Bu yazı itibariyle, dijital varlık 92.92 dolardan işlem görüyor.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu