Altcoin HaberleriDeFi HaberleriHaberlerKripto Para HaberleriSolana (SOL)

Solana Destekli Defi Platformunu, Orca 18 Milyon Dolar Arttırdı – AMM Komutu 300 Milyon Doların Üzerinde

Solana’nın Orca’sı 18 Milyon Dolarlık Sermaye Artışı Aldı

Çarşamba günü, Solana merkezli merkezi olmayan finans (defi) hizmeti Orca , ekibin A Serisi finansman turunda 18 milyon dolar topladığını açıkladı. Orca, yatırımın “Orca’yı Solana ekosistemi için takas edilecek yer haline getirme yolumuzu hızlandıracağını” söylüyor.

Solana (SOL), 12 ayda kabaca %5,184 değer kazanarak büyük bir değer artışı gördü. Solana protokolü, her türlü defi projesinin gelişimini kendine çekmiştir. Serum, Solaris, Parrot, Solrise, Dexlab, Senswap, Spiderswap, Solend, Port, Sypool, Solanax, Hydraswap ve daha fazlası gibi Defi projeleri.

Yazma sırasında, Orca defi protokolünün platforma kilitlenmiş 300 milyon dolarlık toplam değeri (TVL) var. Orca, 18 milyon dolarlık finansmanın, yardımcı liderler olarak Three Arrows, Polychain ve Placeholder’dan kaynaklandığını detaylandırıyor. Katılım ayrıca Defiance, Zee Prime, Coinbase Ventures, Solana Capital, Jump Capital, Sino Global Capital ve Collab & Currency gibi firmalardan geldi.

Placeholder ortağı Chris Burniske duyuru sırasında “Orca yalnızca duyarlı ve uygun fiyatlı olmakla kalmıyor, aynı zamanda neşeli bir deneyim, topluluk ve daha geniş değerlere dayalı misyon ile finansı eğlenceli hale getiriyor” dedi. “Kriptoyu ana akım haline getirecek ve günlük hayatımızda finansı nasıl düşündüğümüzü yeniden tanımlayacak olanlar Orca gibi ekipler.”

Orca, Şubat 2021’de Yutaro Mori ve Grace “Ori” Kwan tarafından başlatıldı ve proje hiçbir dış finansman olmadan başladı. Orca ekibi, “O zamandan beri çekirdek ekibi üç kıtaya, geniş profesyonel deneyime ve birçok vb.. Ekibi 8’e çıkardık” dedi.

Three Arrows Yöneticisi: ‘Orca’nın AMM’si Solana Ekosistemine Kritik Bir İlavedir’

Otomatik piyasa yapıcının (AMM) ayrıca Aquafarms’ta işlem ücretleri ve likidite havuzları için kullanılan ORCA adlı yerel bir jetonu vardır. Three Arrows’un kurucu ortağı Kyle Davies, Orca gibi bir Solana AMM’nin gerekli olduğuna inanıyor.

Davies, “Orca’nın AMM’si Solana ekosistemine önemli bir katkı” dedi. Ekibin gücü, performansı ve topluluk odaklı misyonları bizi heyecanlandırıyor” dedi.

Solana 2021’de önemli kazanımlar elde etmiş ve şu anda piyasa değeri açısından yedinci en büyük kripto varlığı iken, ağ 14 Eylül 2021’de bir kesinti yaşadı. Solana kullanıcıları durumdan memnun değildi ve sonrasında Solana projesi ekip , olayların ayrıntılı bir zaman çizelgesiyle kesintiyi derinlemesine tartışan resmi bir blog yazısı yayınladı.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu