Altcoin HaberleriCardano (ADA)Ethereum (ETH)Ethereum Haberleri (ETH)HaberlerKripto Para AnalizleriSolana (SOL)

Solana, Cardano’yu Tekrar En Büyük Ethereum Tehdidi Olarak Geçecek mi?

Solana, Cardano'yu Tekrar En Büyük Ethereum Tehdidi Olarak Geçecek mi?

  • Cardano, geçen hafta Cuma günü piyasa değerinde Solana’yı geride bıraktı. Solana, Kasım ayının başından beri zirvedeydi.
  • Her iki kripto para birimi de hem piyasa değeri hem de toplam değer açısından Ethereum’un oldukça gerisindedir, ancak daha fazla geliştirici ortaya çıktıkça fark yaratacak özellik sayfalarına sahiptirler.
  • Tek bir kazanan olmak zorunda değil ve geçtiğimiz yıl boyunca Ethereum, Solana ve Cardano için büyük kazançlar elde ettiğini gördüğümüz gibi, hepsi büyük getiri sağlayabilir.

Kriptodaki lider atlar dört nala koşuyor olabilir, ancak gerçek yarış iki pazar liderinin arkasında birkaç safkan oluyor. Cardano ( CRYPTO:ADA ) ve Solana ( CRYPTO:SOL ) , bir çift doları kucaklayan stablecoin’i geri verdikten sonra, piyasa değerine göre dördüncü ve beşinci en değerli kripto para birimi belirteçleri olarak boyun ve boyunda. Ayrıca , merkezi olmayan uygulamalarda dağıtılan blockchain teknolojisi alanında Ethereum’un ( CRYPTO : ETH ) hakimiyetini devirmeyi umut eden en büyük iki mezheptir.

Cardano, geçen yılın büyük bölümünde Solana’nın -piyasa değeri açısından- liderliğini elinde tuttu. Sonbaharda Solana’daki bir artış, Solana’nın nihayet Kasım ayı başlarında Cardano’yu geçmesiyle sona erdi. Uzun sürmedi. Cardano’ya olan ilginin artması, mezhebin geçen ay yükselen birkaç kripto para biriminden biri olarak öne çıktığını tespit etti. Cardano, geçen hafta sonunda Solana karşısında liderliğini geri kazandı ve piyasa değeri savaşı devam ediyor.

Bu herkesin kazanabileceği bir savaş

Solana, tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaştığı Kasım ayında Cardano’yu geçici olarak geride bıraktı. Cardano iki ay önce zirveye ulaşmıştı. İki hisse kanıtı protokolü 70 milyar dolarlık piyasa değeriyle oynuyordu ve ne yazık ki kripto piyasalarındaki keskin düzeltme, günümüzün savaşının çok daha düşük bir seviyede gerçekleştiğini gösteriyor.

Dikkatinizi Çekebilir: Walmart Metaverse’e Giriyor: Daha Fazla Perakendeci Takip Edecek mi?

Cardano’nun piyasa değeri Perşembe sabahı 46 milyar dolar civarında seyrederken, Solana 44 milyar dolara yakın kaldı. Fark geçen gün kapandı, ancak ideal bir şekilde değil. Cardano son 24 saatte %6 düştü ve Solana yerinde yürüdüğü için şanslı.

Piyasa değeri savaşı ilginç, ancak asıl mücadele sadece hangi hızlı büyüyen kriptonun diğerinden önde olduğuyla ilgili değil. Buradaki gerçek fırsat, Ethereum’un merkezi olmayan finanstaki hakimiyetinden bir ısırık almak . Ethereum, 3.000’den fazla yaygın olarak benimsenen merkezi olmayan uygulamanın kalbinde bulunan blok zincirini harekete geçiren akıllı sözleşmeleriyle tartışmasız liderdir.

Ethereum için sorun, sonunda savunmasız olmasıdır. Bu pazardaki başarıyı ölçmek için popüler bir ölçüt, kilitli toplam değerdir, esasen belirli bir protokolde halihazırda paylaştırılmış tüm varlıkların toplamıdır. Bir yıl önce, Ethereum kilitlenen toplam değerin %95’inden fazlasını yönetti. Altı ay önce pazarın %75’inin biraz altındaydı; şimdi %60’ın biraz üzerine düştü.

Solana ve Cardano şu anda bu listede mutlaka ikinci ve üçüncü değil. Solana yakın ve Cardano’nun telafi etmesi gereken çok şey var. Bununla birlikte, her iki önde gelen kripto para biriminde yapılan son yükseltmeler, pazar payı için koşmak için güçlü bir şekilde konumlanmalarını sağladı. Ethereum popülerdir ve blok zincirindeki akıllı sözleşmelerde öncüdür. Bununla birlikte, Solana ve Cardano, işlem hızı, işleyebileceği işlem miktarı ve bir işlemi tamamlamanın nihai maliyeti açısından Ethereum çevresinde daireler çiziyor.

Tek bir kazanan olmak zorunda değil. Solana ve Cardano – ve bu konuda Ethereum – hepsi geçen yıl boyunca güçlü servet değiştiren getiriler sağladı. Sadece kripto avı keşiflerinizi piyasa değerine göre en değerli iki para birimiyle sınırlandırmayın. Bu yüzeyin hemen altında pek çok heyecan verici şey oluyor.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu