Altcoin HaberleriBinance HaberleriHaberlerKripto Para HaberleriSolana (SOL)

Solana Binance Kredileri İçin Teminat Varlıkları Olarak Eklendi

Operasyonel hacme göre dünyanın en büyük kripto borsası olan Binance, kısa süre önce Binance Loans programı için yeni listelenen teminat varlıkları olarak Avalanche’ın $AVAX jetonunun yanı sıra Solana blok zincirinin yerel tokeni $SOL’u eklediğini duyurdu.

Binance Kredileri, kullanıcıların Spot/Marjin/Vadeli İşlemler Ticareti veya stake için kripto jetonları veya madeni paraları ödünç almalarını sağlayarak kullanıcılara yüksek APY alım satım veya stake işlemlerinden kazanma fırsatları sunar.

2021 yılında muazzam bir büyüme ile karşı karşıya kalan Solana, piyasa değeri kabaca 85,8 milyon dolardan 53 milyar dolara yükseldi. Merkezi olmayan akıllı sözleşme blok zinciri, şu anda 400’ün üzerinde aktif protokolü ve merkezi olmayan uygulamayı sayan tüm bir proje ekosisteminin omurgası olarak tasarlanmıştır.

Solana’ya olan ilgi, 2021’de istikrarlı bir yükselişteydi ve 400.000’den fazla talebi aşan devasa, yığılmış işlemler nedeniyle tüm protokolünün çöktüğü 15 Eylül’de zirveye ulaştı. Bu işlemler daha sonra Solana’nın işlem işleme kuyruğunu doldurarak ağı kritik arıza noktasına kadar devre dışı bıraktı ve çatallanmaya başlamasına neden oldu.

Solana ve projelerine aynı derecede ilgi nedeniyle, blok zinciri, henüz bilinmeyen tehdit aktörleri tarafından yakın zamanda dağıtılmış bir hizmet reddi saldırısına maruz kaldı ve blok zinciri, tahmini 50.000 TPS’den (saniyede işlem) etkin bir şekilde yavaşlattı.

Dikkatinizi Çekebilir: Tayland Bankası: Ödemeler için Kripto Kullanmayın

Avalanche ise Binance Loans resmi listesine giren başka bir üst düzey blok zinciri protokolünü temsil ediyor. Mevcut endüstri istatistiklerine göre Avalanche, bitiş süresine dayalı ve açısından en hızlı akıllı sözleşmeler platformuna sahiptir. Özellikle, Avalanche, tüm hisse kanıtı protokolleri arasında zinciri için güvenlik sağlayan en fazla sayıda doğrulayıcıya sahiptir.

Binance’e göre, kullanıcılar artık bireysel bir kullanıcının VIP seviyesine göre kademeli faiz oranlarıyla hem AVAX hem de SOL’a teminat varlıkları olarak erişebilir. Daha yüksek seviyeli kullanıcılar için daha düşük faiz oranları mevcuttur, ayrıca krediler için standart faiz oranları da bir kredinin tutulduğu gün sayısına göre ayarlanmış bir vade çizelgesine göre ölçülecektir .

Bununla birlikte, SOL ve AVAX listelemeleri arasında önemli bir fark vardır: ikisi arasında, stake için yalnızca SOL teminatları kullanılabilir.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu