Altcoin HaberleriHaberlerKripto Para HaberleriSolana (SOL)

Solana, Bildirilen DDos Saldırısından Sonra Bir Kez Daha Düştü

Wu Blockchain’den genellikle güvenilir Colin Wu, Wu Blockchain Twitter hesabında bir tweet ile haberi bildirdi.

Solana - sol - DDOS Saldırısı
Solana – sol – DDOS Saldırısı

Wu’ya göre, ağ sorunu saat 7’de (UTC+8) düzeltmiş olsa da, yazı yazılırken Solana bir saldırının gerçekleştiğini ne doğruladı ne de yalanladı.

Dikkatinizi Çekebilir: Bitcoin.org’a DDoS saldırısı

Yahoo Style ile ilgili bir makaleye göre , Aralık ayında bir önceki saldırı ve ayrıca bildirilen bir DDos saldırısının, Solana’nın kurucu ortağı Raj Gökal tarafından böyle olmadığı söylendi. Bunun yerine, SolChicks oyunu için bir IDO’nun blok zincirini yavaşlatan ağır tıkanıklığa neden olduğunu belirtti.

Solana’nın yaşadığı son büyük kesinti, geçen yıl Eylül ayında gerçekleşti. O zaman, ağ bir dizi işlemin ardından 17 saat boyunca kapalıydı. Fiyat 220 $ ‘dan 140 $’ a kadar %30 civarında bir düşüş yaşadı.

Yine de, Solana’nın hala nispeten genç bir blok zinciri olduğu ve saldırıların her zaman bir olasılık olduğu kabul edilmelidir. Ancak, büyük miktarda yatırımcı ilgisinin devam etmesi için geliştiricilerin bu kesintileri durdurması gerekecek.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu