Editörün SeçtikleriEkonomi HaberleriHaberlerKripto Para Haberleri

Şok Açıklama : SEC Başkanı, Son Kripto Para Rallisi Amerikan İnovasyonuna Zarar Verecek !

Düzenleyicilerin kripto endüstrisine yönelik pozisyonunun hangisi olacağını belirleme savaşı Amerika Birleşik Devletleri‘nde kızışıyor. Bazı ünlü politikacılar, devletin vatandaşlarını yetersiz düzenlenmiş bir endüstrinin risklerinden koruma görevi olduğunu iddia ederken, aynı derecede etkili olan diğerleri, aşırı düzenlemenin yatırımcıları uzaklaştırdığını iddia ediyor.

Temsilci Patrick McHenry ikinci grupta yer alıyor ve bu hafta bunu bir kez daha netleştirdi.

İlgili İçerik : Bitcoin Fidye Yazılımı Kurbanı Kaseya, Saldırıyı Nasıl Durdurduğunu Saklıyor

Patrick McHenry, Kripto Para endüstrisi üzerinde daha fazla kontrol uygulamak için onun düzenleyici yetkilerini artırmada SEC Başkanı Gary Gensler ‘i Sorguladı.

“Başkan Gensler’in, menkul kıymetler dışındaki borsalar üzerinde Kongre’den yargı yetkisi istemeye yönelik son hamlesi, Amerikan inovasyonuna zarar verecek bariz bir güç gaspıdır.”

Temsilci Patrick McHenry, ABD’nin Daha İyi Yasalara İhtiyacı Olduğunu Düşünüyor

Birkaç gün önce Senatör Elizabeth Warren , Gary Gensler tarafından yazılan ve kripto para birimi endüstrisini düzenlemek için daha fazla güç isteyen bir mektubu paylaştı . Metinde Gensler, kripto para yatırımcılarının “yeterince korunmayan” platformlar kullandığını Öne sürüyor ve tüm merkezi veya merkezi olmayan borsaların SEC tarafından düzenlenmesi gerektiğini savunuyor.

İlgili İçerik : ABD, bitcoin ATM’lerinde dünyaya liderlik ediyor ve sayı hızla artıyor.

“Kripto finans dünyasında artık insanların jeton ticareti yapabileceği platformlar ve insanların jeton ödünç verebileceği diğer yerler var. Amerikan halkı, hem merkezi hem de merkezi olmayan finans (“DeFi”) platformları olan bu mekanlarda kripto satın alıyor, satıyor ve ödünç veriyor. Bu çeşitli platformların yalnızca menkul kıymetler yasalarını içermediğine inanıyorum; bazı platformlar ayrıca emtia yasalarını ve bankacılık yasalarını da içerebilir.”

Mektupta Gensler ayrıca kripto ticareti, borç verme ve DeFi ile ilgili düzenlemelere öncelik verilmesini de istiyor. “Düzenleyiciler, kripto ticareti ve borç verme için kurallar yazmak ve korkuluklar eklemek için ek genel kurul yetkisinden faydalanacak” dedi.

Ancak Patrick McHenry, aşırı zorlama olduğunu düşündüğü bu yaklaşıma şiddetle karşı çıkıyor. McHenry, kripto para birimlerinin uçsuz bucaksız dünyasında keşfedilecek çeşitli alanlar olduğunu ve Gensler’in sonuçlarına aşırı ulaşmak için genelleştirmeye çalışmakla yanlış olduğunu savunuyor.

İlgili İçerik : İşte Ripple’ın XRP’yi boşaltan eski yöneticisi hakkında bilmeniz gerekenler

Bu noktayı ele almak için 2021’in başlarında, İnovasyon Önündeki Engelleri Kaldırma Yasası olan HR 1602’yi tanıttı. 20 Nisan’da Meclis tarafından kabul edilen bu yasa tasarısı, hem ulusal çıkarlara hem de yatırım yapmakla ilgilenen girişimcilerin çıkarlarına en iyi şekilde hizmet eden düzenleyici politikaları tasarlamak için SEC, CFTC ve diğer paydaşlar arasında ortak bir görev gücü oluşturulmasını önermektedir.

kripto ekosisteminin gelişimi, iyi hazırlanmış politikaların ülkede inovasyonu ve ekonomik büyümeyi teşvik etmeye yardımcı olabileceğini iddia etti:

ABD’de inovasyonun ve istihdam yaratmanın devam etmesini sağlamak için şeffaf bir süreçle oluşturulan akıllı politikaya ihtiyacımız var Gensler ve Elizabeth Warren arasında başka bir gizli anlaşmaya ihtiyacımız yok.”

ABD Düzenleyicileri Kripto Dostu Değil

Kripto para birimlerine olan ilgi, son birkaç gün içinde politikacılar arasında arttı. Ne yazık ki, kripto para birimi meraklıları için iyi bir haber olmadı.

İlgili İçerik : Binance US, Coinbase ‘Playbook’u Kopyalamayı ve Herkese Açık Olmayı Amaçlıyor

Son zamanlarda, ABD Senatosu Başkan Joe Biden tarafına önerilen Altyapı Yasasını onayladı. İçinde, brokerlerin kullanıcılarının işlemleri hakkında bilgi vermeleri gerekmektedir. Ancak yasa o kadar geniştir ki madencileri, Defi protokollerini ve diğer hizmet sağlayıcılarınıda içeriyor.

Bu oyuncuları hariç tutacak bir değişiklik getirme mücadelesi , Senatör Richard Shelby‘nin (R-AL) dayattığı engeller nedeniyle başarısız oldu ve tasarı Meclis’te daha fazla tartışılmak üzere değiştirilmedi.

İşler bu yolda gitmeye devam ederse, birçok şirket ve protokol muhtemelen çalışma şeklini veya ülkesini değiştirmek zorunda kalacak.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.
Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.
Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu