Bitcoin HaberleriHaberlerKripto Para Haberleri

Snowden, El Salvador’dan sonra Diğer Ülkeleri Bitcoin’i Benimsemeye Çağırıyor. Geç Kalanlar Pişman Olabilir !

El Salvador Dünyada kripto para’yı ilk yasal ihale yapan ülkelerin başında gelmektedir. Dünyada Kripto Para’ya İlgi artarak devam ederken Edward Snowden, Diğer ülkeleri’de Bitcoin’i Benimsemeye davet etti. Eğer geç girecek olursalar , ilerde buna çok pişman olabilirler dedi.

ilgili içerik : Kripto Para Birimleri, Teksas’tada Yasal bir statü kazanıyor

Kötü şöhretli muhbir Edward Snowden , Bitcoin’in son zamanlarda El Salvador tarafından yasal ihale olarak kabul edilmesi hakkında yorum yaptı . Diğer ulusların da BTC’yi benimsemelerinin artık önemli olduğuna inanıyor.

Geç Kalan Ülkeler Pişman Olabilirler

Snowden, 7 Eylül’de San Salvador’daki McDonald’s yemeğinin ücretini Bitcoin ile ödeyen kripto gazeteci Aaron van Wirdum’un bir gönderisine yorum yaptı ve Twitter’da bu gerçekle övündü.

Bundan öncede El Salvador önce 200 Bitcoin Sonra Alıma devam edeceğiz demişti ve Toplamda 400 Bitcoin satın Aldığını bildirdi.

ilgili içerik : El Salvador’un Bitcoin reklamı, Dünyada Hükümet Tarafından Yapılan İlk BTC Reklamı ! İlk Sen İzle.

Artık Lider Kripto Para birimini satın almaya başlamak için “rakip ülkeler üzerinde baskı” olduğunu görüldü. Snowden, Bitcoin’in tasarımının erken benimsemeyi büyük ölçüde teşvik ettiğini belirtti.

Bu Oyunun sonlarına doğru artık dünya djital para birimlerini tamamen benimsedikten sonra, bunu yapmadıkları için gerçekten pişman olacaklar diye ekledi..

Bugün Bitcoin, ilk ülkesinde resmi olarak yasal ihale olarak kabul edildi.

Manşetlerin ötesinde, tasarımı erken benimsemeyi büyük ölçüde teşvik ettiğinden, şimdi sadece bir yedek varlık olarak bile olsa, rakip ülkeler üzerinde Bitcoin edinme baskısı var.

Snowden Bitcoin satın almak istiyor

Geçen yılın Mart ayında Snowden, ilk kez biraz Bitcoin satın almak istediğini itiraf etti . Bu, tüm dünyada Piyasaların çöktüğü ve Kara Perşembe’nin aniden geldiği zaman dilimiydi.

Gönderisi, ertesi gün, 13’üncü Cuma günü, Bitcoin’in bir günlük düşüşün ardından hala %50 düştüğü sırada yayınlandı. O gün sadece kripto piyasası değil, borsa ve diğer geleneksel varlıklar da ağır bir kanama geçirdi. Ham petrol de sıfırın altına düştü.

ilgili içerik : El Salvador Başkanı 200 BTC Aldığını Duyurdu. Toplamda 10 Milyon Dolar Değerinde

Birçok Bitcoin kullanıcısı, Bitcoin’in 8.000 dolar seviyesinden 4.000 doların altına düştüğü o iki günde düşüşte satın aldıklarını tweetledi.

Ancak daha sonra Snowed , gizlilik eksikliği nedeniyle Bitcoin’i eleştirdi.

Daha Fazla Kripto Para Haberleri için tıklayın.

 

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu