Altcoin HaberleriEkonomi HaberleriHaberlerKripto Para Haberleri

Sırbistan, 3 Kripto Para Birimi Borsasından Lisans Başvurularını İnceliyor

Sırbistan’daki Lisanslar için Kripto Ticaret Platformları ve Token İhraççıları Dosyası

Yerel basında çıkan haberlere göre, ülkenin Maliye Bakanı Sinisa Mali bu hafta parlamentoda yaptığı açıklamada, Sırbistan’daki yetkililerin şu anda üç kripto döviz bürosu tarafından sunulan lisans başvurularını incelediklerini bildirdi. Tanjug haber ajansı tarafından alıntılanan yetkili şunları söyledi:

Önümüzdeki birkaç hafta içinde ilk lisansları çıkaracağımızı umuyorum – bu bizim için çok önemli.

Milletvekillerinin sorularını yanıtlayan Mali, ayrıca dört dijital token ihraççısının başvuru ücretlerini zaten ödediğini açıkladı. Bakan, Sırbistan’ın bu alanı mevzuat yoluyla düzenleyen ilk ülkelerden biri olduğunu vurguladı. Yavaş ama emin adımlarla, kripto para birimi ve dijital token piyasasının da geliştiğini ekledi.

Mali ayrıca, Sırbistan’ın gelecek yıl gibi erken bir tarihte piyasaya sürülmesi beklenen kendi token ticaret platformunu geliştirdiğini açıkladı. Ayrıca hükümetin, “finansal piyasamızın gelişimini desteklemek için doğru araç” olarak nitelendirdiği Belgrad Menkul Kıymetler Borsası için bir büyüme stratejisi benimsemek için yoğun bir şekilde çalıştığını söyledi.

Dikkatinizi Çekebilir: Hint Borsaları Ayı’nın Gelişinden Etkilenmedi

Sırbistan’ın Dijital Varlıklar Yasası bu yılın Haziran ayının sonunda yürürlüğe girdi. Mevzuat, bitcoin gibi kripto para birimlerini sanal varlıklar ve satın alınabilen, satılabilen, aktarılabilen ve değiş tokuş edilebilen dijital değer kayıtları olarak tanımladı.

Dijital para birimlerine sahip Sırpların sayısı o zamandan beri önemli ölçüde arttı. Yakın zamanda medya kripto endüstrisinin temsilcileri tarafından tahminleri alıntı yaparak rapor, belirtilen artık kendi bir jeton veya başka Güneydoğu Avrupa ülkesi olduğunu yaklaşık 200.000 sakinleri.

Artan yatırımcı ilgisi ve hükümetin düzenleyici çabaları, Sırbistan’ı kripto paranın benimsenmesi açısından bölgesel liderlere yaklaştırıyor. Komşu Hırvatistan’daki süpermarketler , benzin istasyonları ve diğer tüccarlar artık çeşitli kripto para birimlerini kabul ediyor. Başka bir eski Yugoslav cumhuriyeti olan Slovenya, bitcoin ödemelerini destekleyen 1.000’den fazla yere sahipken, Ljubljana’daki yetkililer kripto varlıkları için vergi rejimini basitleştirmek için adımlar atıyor.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.
Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.
Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu