Ekonomi HaberleriHaberlerKripto Para Analizleri

Singapur merkezli bir yatırım şirketi Kripto Para Madenciliği yapacak

Singapur merkezli bir yatırım ve yönetim şirketi olan Singapore Myanmar Investco (SMI), Güneydoğu Asya’daki tesislerde kurulacak 800 kripto para madenciliği makinesinin satın alındığını duyurdukça , dünya genelinde daha fazla şirket kripto madenciliği endüstrisine giriyor.

Firmanın CEO’su Mark Bedingham‘a göre, bu hareket, şirketin perakende müşterilerine, “önemli hissedar değeri üretirken” kripto para madenciliğine erişim sağlayacak.

Singapur Menkul Kıymetler Borsası‘nda işlem gören SMI, daha önce seyahat ve moda perakendeciliği, otomobil ve inşaat hizmetleri ile lojistik sektörleri gibi sektörlere odaklanmıştı.

ilgili içerik : Bitcoin Madenciliği (HashRate) Zorluk Puanı Yeniden Yükseliyor

Bunu başarmak için SMI, Nasdaq listesinde yer alan Çinli bir İnternet şirketi olan The9 ile bir anlaşma yaptı. Orijinal duyuruya göre , SMI, madencilik makinelerinin Kanada, ABD, Orta Asya ve Güneydoğu Asya bölgesindeki bir dizi tesiste barındırılmasıyla kripto madenciliği işini 2021’in 4. çeyreğinde başlatmayı planlıyordu.

SMI ayrıca bir kripto para birimi bulut madenciliği blok zinciri SaaS şirketi olan Hang Zhou Suan Li Technology Co Ltd’den (NHASH) destek hizmetleri aldı.

Anlaşma ayrıca SMI’ya Bitmain‘in Antminer S19j ve MicroBT’nin Whatsminer M31S+ gibi modelleri de dahil olmak üzere 4.000’e kadar kripto madenciliği makinesi satın alma seçeneği sundu.

Salı günü şirket, 800 makineye kadar olan ilk partinin “önümüzdeki iki ila üç ay içinde” teslim edileceğini doğruladı.

ilgili içerik : Kripto Oyun Şirketleri 2021’in İlk Yarısında 476 Milyon Dolar Topladı

“Yerinde ve çalışır durumda” olduklarında SMI, siparişin geri kalanının satın alınmasına devam etmeyi planlıyor.

Piyango işinden Bitcoin madenciliğine

SMI, son aylarda kripto para madenciliğine geçiş yapan ilk şirket değil.

Bir başka dikkat çekici bir örnek BIT Madencilik, bu yılın başlarında Çinli Bitcoin madencilik şirketi taşındı Kazakistan faaliyetlerinin bir kısmını.1

Eskiden 500 Piyango olarak bilinen şirket, kripto endüstrisine doğru kaymaya başladığı Aralık 2020’ye kadar ağırlıklı olarak piyango işine odaklandı.

BIT Mining, pozisyonlarını pekiştirmek için en büyük Bitcoin madencilik havuzlarından biri olan BTC.com’u da satın aldı. Şirketin tüm Çin piyango işini tamamen elden çıkarması bu yılın Haziran ayına kadar değildi .

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu