HaberlerKripto Para Haberleri

Singapur, Kripto Para ATM’lerini Askıya Aldı

Singapur, Kripto Para ATM'lerini Askıya Aldı

Singapur’un en büyük makine operatörü Daenerys & Co., Singapur Para Otoritesi’nin operasyonları askıya alma talebinin ardından “MAS’ın ATM’lerle ilgili yeni yönergeleri beklenmedik bir sürprizdi” dedi.

Singapur hükümeti, bu yıl kripto para birimleri düzenlemelerini sıkılaştırdı ve vatandaşlarını kripto para birimine ve meta veriye “sorumlu bir şekilde” katılmaya çağırdı. Bu, hükümetin kripto şirketlerine daha az lisans onaylaması ve kripto ATM makineleri için yeni yönergeler sağlamasıyla sonuçlandı.

Dikkatinizi Çekebilir: İntel, Enerji Verimli Bitcoin Madenciliği ASIC Yongalarını Açıklayacak

Singapur’un Para Otoritesi, Bloomberg’e göre kripto para birimi reklamlarını düzenleme misyonlarının bir parçası olarak değişiklikleri talep etti ve hükümetin kripto para birimi konusundaki tutumunu takip etti. Pazartesi günü merkez bankası, Singapur’un kripto dostu duruşu göz önüne alındığında sürpriz olarak gelen, halka açık alanlarda ve çevrimiçi reklam veren kripto para birimi firmalarının yasaklandığını duyurdu. İletişim ve Enformasyon Bakanı Joseph Teo, geçtiğimiz günlerde hükümetin dijital para birimi ve metaverse ile ilgili alacağı rol hakkında konuştu:

“Fiziksel dünyaya benzer şekilde, hükümet, ekonomik canlılığı teşvik etmek, sosyal istikrarı korumak ve dijital alanda kamu güvenliğini korumak arasında bir denge kurmaya çalışacak” diye ekledi, bireyler ve şirketler, sorumlu bir şekilde katılarak rollerini oynamaya teşvik edilecek” dedi. metaverse.”

Singapur’daki yüksek kripto para birimi benimseme oranına ve tarihsel olarak kripto dostu mevzuata rağmen Binance, en son mevzuatla uyumlu kalmak amacıyla kısa süre önce hizmetlerini Singapur’dan çekti.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu