HaberlerKripto Para Haberleri

Singapur Devlet Yetkilileri Vatandaşları Kripto Para Birimleriyle Çalışırken Dikkatli Olmaya Çağırıyor

Hükümet yetkilileri vatandaşları dikkatli olmaya ve sorumlu bir şekilde katılmaya çağırırken, hükümet vatandaşları kademeli ve ölçülü bir şekilde kriptoyu benimsemeye yönelik kendi dengeleme eylemini takip etmeye teşvik ediyor.

Blockchain Alanının İncelenmesi

Singapur hükümetinin NFT’ler, Merkezi Olmayan Finans, meta veri tabanı ve blok zinciri teknolojisi gibi farklı teknolojilerle ilişkili özellikleri ve riskleri incelediği anlaşılmaktadır. Parlamentoda üye Yip Hon Weng’in bir sorusuna yanıt olarak, İletişim ve Enformasyon Bakanı Joseph Teo şunları söyledi:

“Fiziksel dünyaya benzer şekilde hükümet, ekonomik canlılığı teşvik etmek, sosyal istikrarı korumak ve dijital alanda kamu güvenliğini korumak arasında denge kurmaya çalışacak. Bireyleri ve şirketleri “metaverse’e sorumlu bir şekilde katılarak üzerlerine düşeni yapmaya” çağırdı.

Dikkatinizi Çekebilir: Kripto Şirketleri Huobi ve OK Group Çin’deki Varlıkları Dağıtıyor

Dikkatli Bir Yaklaşım

Singapur, bir kripto merkezi ve finansal teknoloji için bir merkez olma niyetini çok net bir şekilde ortaya koydu. Bu, kripto ve finans alanındaki birçok şirketin ülkede bölgesel veya küresel merkezlerini kurmasına yol açtı.

Ancak ülke, teknolojiyi daha iyi anlamak için ölçülü bir yaklaşım benimsemeyi tercih ederek, teknolojiye oldukça temkinli yaklaşmaya da karar verdi. Sonuç olarak, ülke, önemli ölçüde daha uzun bir inceleme süresi ile düzenlenmiş bir kripto işi yürütmek isteyen şirketler için daha az lisans onayladı. Bu, Binance Holdings’in bir iştiraki de dahil olmak üzere birçok şirketin izin alamamasına neden oldu.

Singapur’un kriptoyla ilgili riskleri hafifletme girişimleri, dünya çapındaki düzenleyicilerin sektör üzerinde daha fazla kontrol sağlamak için harekete geçtiği bir zamanda geliyor. Hong Kong gibi yerlerde, düzenleyiciler “opt-in” yaklaşımından tamamen düzenlenmiş bir rejime geçtiler.

Kontrol Dışı Oyun Çılgınlığı

Singapur’un temkinli olma çağrıları, Singapurluların “Neko Inu” adlı oyun çılgınlığı gibi kripto dolandırıcılıklarına binlerce dolar kaybettiği fonunda geldi. Singapurlu Milletvekili Shahira Abdullah, Singapurluların oyun çılgınlığı sayesinde 100.000 S$’ın üzerinde kayıp verdiğini belirtti. İçişleri Bakanı K Shanmugam’a hükümetin ülkenin gençlerinin bu dolandırıcılıklara kanmasını önlemek için neler yaptığını sorguladı.

Huobi, Binance Başarısız Olurken Bölgesel Karargah Kuruyor

Çin’den ayrıldıktan sonra, Çin’in en büyük kripto para borsası Huobi , bölgesel merkezi olarak Singapur’u kurdu. Borsa, ülkenin kripto üzerindeki baskısını takiben Çin’den ayrıldı ve operasyon üssü olarak Singapur’u seçti.

Bu arada Binance , Singapur’daki düzenleyici makamların baskısını hissediyor, Singapur’daki düzenleyici makamlara uymak için harekete geçti ve Singapurlular için tüm kripto hizmetlerini geri çekti. Hareket, Binance’i Singapur Para Otoritesinin düzenlemelerine uygun hale getirmeyi amaçlıyor.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu