Ethereum Haberleri (ETH)Haberler

Shopify Artık NFT Satışlarını Destekliyor

Shopify iş ortakları, NFT koleksiyonlarını doğrudan vitrinlerinden satabilecek.

İşlevsellik, bugün başlayan Chicago Bulls‘un NFT düşüşüyle ​​başladı.

Shopify, web siteleri vitrininiz ekleyip ödeme kabul sağlayan bir lider e-ticaret platformu için destek eklemiştir.

NFT desteğinin haberi, bugün kişisel Twitter hesabı aracılığıyla haberleri tweetleyen Shopify başkanı Harley Finklestein’dan geliyor. Geçen hafta sonlarında açıklanan NBA Chicago Bulls’tan resmi NFT düşüşünün, bir Shopify ortağı tarafından kullanılan teknolojinin ilk örneklerinden birini işaret ettiğini söyledi. İşlevselliğin “şimdilik ” “birkaç seçkin” Shopify ortağına açık olduğunu , ancak “bizi izlemeye devam edin” dedi.

NFT, dijital bir öğenin mülkiyet belgesi gibi işlev gören ve video klipler, sanat eserleri, fotoğraflar, tweet’ler ve etkileşimli video oyunu öğeleri gibi koleksiyon öğelerinin kıtlığına olanak tanıyan bir tür kripto para birimidir. Dapper’ın NBA Top Shot’u, 2020 sonbaharında lansmanından bu yana toplam 700 milyon doları aşan toplam işlem hacmiyle bugüne kadarki önde gelen NFT projelerinden biri oldu. Her Top Shot anı, animasyonlu süslemelerle paketlenmiş ve sınırlı sayıda piyasaya sürülen bir NBA videosudur.

NFT piyasası, yılın başlangıcına yakın bir zamanda şişti ve yılın ilk çeyreğinde toplam işlem hacminde tahmini 1,5 milyar dolar gördü. DappRadar, NFT pazarının yılın ilk yarısında nihayetinde 2,5 milyar dolarlık ticaret hacmi gördüğünü bildirmesine rağmen, momentum 2. çeyreğe doğru yavaşlamış gibi görünüyordu.

Finklestein bugün bir tweet’te , “Shopify bu yeteneği sunmadan önce, tüccarlar bir 3. taraf pazar yeri aracılığıyla satış yapmak zorunda kalacaktı, yani satış ve müşteri ilişkileri üzerinde daha az kontrol sağlamak zorunda kalacaktı ” dedi.  “Bir kez daha gücü tüccarların ellerine geri veriyoruz ve müşterilerle nasıl ve nerede satın almak istedikleriyle buluşuyoruz.”

Shopify bu özelliği sunmadan önce, tüccarların bir 3. taraf pazar yeri aracılığıyla satış yapması, yani satış ve müşteri ilişkileri üzerinde daha az kontrol olması gerekiyordu. Bir kez daha gücü tüccarların ellerine geri veriyoruz ve müşterilerle nasıl ve nerede satın almak istedikleriyle buluşuyoruz.

Chicago Bulls NFT toplama 1990’lardan takımın altı NBA şampiyonluğu kazanır esinlenerek dijital koleksiyon özellikleri, çoklu nadir düzeyleri arasında her yayıldı. Takımın ilk 1991 NBA Finalleri galibiyetinden ilham alan ilk set bugün satışa çıktı ve kısa sürede tükendi. Her NFT, hafif animasyonlu bir video klip şeklini alır.

Bulls NFT’leri, Dapper’ın kendi NBA Top Shot platformu için de kullanılan Dapper Labs’ın Flow blok zincirinde basılıyor. Ancak Shopify’ın NFT desteği Flow ile sınırlı değildir .

“Bugün, tüccarlar Akışı ve seçebilirsiniz Ethereum , ama yakında tüccarlar Shopify diğer blockchains ile daha fazla seçenek olacak” şirketi sözcüsü anlattı Şifresini . “Tüccarlar, kendi ürünleri ve müşteri tabanı için anlamlı olan en iyi blok zinciri protokolünü seçebilir.”

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.
Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.
Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu