Altcoin HaberleriHaberlerKripto Para AnalizleriKripto Para HaberleriShiba Inu (SHIB)

Shiba Inu’ya 100 $ Yatırım Yapsaydınız, Şimdi Ne Kadar Paranız Olurdu?

Shiba Inu'ya 100 $ Yatırım Yapsaydınız, Şimdi Ne Kadar Paranız Olurdu?

S&P 500‘ün uzun vadede ortalama olarak yılda yaklaşık %10 arttığı iyi bilinmektedir . Erken yatırım yapmak ve ardından düzenli olarak tasarruf eklemek kalıcı servet oluşturmaya yardımcı olabilir. Kripto para birimleri ise son derece kısa sürede milyonerler yarattı. Bitcoin ve Ethereum , en popüler ve gelişmiş iki kripto para birimidir, ancak yaşamı değiştiren getiriler sağlayan birçok küçük para birimi vardır.

Shiba Inu ( CRYPTO:SHIB ) böyle bir simgedir. Ağustos 2020’de kuruluşunda SHIB madeni parasına 100$ yatırım yapacak kadar cesur olsaydınız, konumunuz bugün çene düşüren 5,9 milyon$ değerinde olurdu. 18 aydan daha kısa bir süre için bu kötü bir getiri değil!

Dikkatinizi Çekebilir: Theta Token ve TFuel Fiyatı Neden Bugün Yükseliyor?

Shiba Inu hakkında daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin.

Shiba Inu hız treni

Ryoshi adlı anonim bir geliştirici tarafından yaratılan Shiba Inu, iki yıldan az bir süreyi kapsayan tarihinde birkaç büyük yükseliş yaşadı. 1 katrilyon tokenin ilk arzının %50’si, kripto topluluğu arasında yaygın bir güvenilirlik kazanmak amacıyla Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin’e gönderildi.

Shiba Inu , değeri hızla arttığı 2021 baharındaki meme-stok çılgınlığına kadar radarın altında kaldı . Buterin daha sonra Hindistan’ın pandemi ile mücadelesinde yardımcı olmak için varlıklarının bir kısmını bağışladı. Bu hareket Shiba Inu’nun profilini yükseltmeye yardımcı oldu.

Ancak Shiba Inu, Mayıs ayının ortasında hızla düştükten sonra, başka bir vahşi boğa koşusunun başladığı Ekim ayının başına kadar nispeten düz kaldı. Tesla CEO’su Elon Musk’tan gelen tweetler, madeni paraya spekülatif ilginin artmasına yardımcı oldu. Ve Kasım ayında, sinema zinciri AMC Entertainment Holdings, önümüzdeki birkaç ay içinde Shiba Inu’da ödeme kabul etmeye başlayacağını bile duyurdu . Ancak jeton o zamandan beri çöküyor. Shiba Inu şu anda 16 milyar dolarlık piyasa değeri ile en büyük 14. kripto para birimidir.

Shiba Inu’nun hiçbir avantajı yok

Shiba Inu, Ethereum blok zincirinin üzerine inşa edildiğinden, yalnızca ödemeler için oluşturulmuş kendi blok zincirinde çalışan rakibi Dogecoin’den daha fazla işlevselliğe sahiptir . Sonuç olarak, Shiba Inu topluluğu, ShibaSwap adlı merkezi olmayan bir borsa yarattı ve SHIB sahiplerinin varlıklarını paylaştırmalarına ve ödüller kazanmalarına izin verdi. Bu yatırımcı sadakatini teşvik eder. Ek olarak, topluluk, Doggy DAO adı verilen, değiştirilemeyen belirteçler (NFT’ler) için bir platform geliştirmeyi planlıyor.

Bu projeler, zaman içinde daha yüksek SHIB fiyatlarını desteklemesi gereken Shiba Inu için fayda sağlama amaçlı olsa da, şüpheliyim. Her zaman yenileri çıkan 16.763 farklı kripto para birimi var. Shiba Inu’nun, ona uzun vadede hayatta kalma konusunda en ufak bir şans bile veren hiçbir rekabet üstünlüğü yoktur. Merkezi olmayan bir borsa olan UniSwap ve bir NFT pazarı olan OpenSea, şu anda Shiba Inu’nun topluluğunun üzerinde çalıştığından daha gelişmiş ve daha fazla umut vaat ediyor.

Diğer meme jetonları gibi, Shiba Inu’nun fiyatı da sosyal medyadaki çeşitli hype döngülerine göre dalgalanıyor. Ayrıca, Robinhood Market uygulamasında potansiyel listelenmesi gibi son söylentiler, kısa vadeli bir fiyat patlamasına yol açabilir. Açıkçası, bu olaylar tahmin edilemez ve gerçek yatırımdan çok kumar oynamaya benzer.

Shiba Inu, kripto dünyasındaki birçok heyecan verici hikayeden biri olsa da, uzak durmak en iyisidir.

Altcoin Haberleri: Altcoin Shiba Inu Haber’ini Okudunuz.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu