Altcoin HaberleriNedir

SHI Stablecoin: Shiba Inu Stablecoin Nedir ve SHI Çıkış Tarihi Ne Zaman?

SHI Stablecoin: Shiba Inu Stablecoin Nedir ve SHI Çıkış Tarihi Ne Zaman?

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Planlanan başka bir SHIB projesi mi?

Artık sadece bir memecoin değil, Shiba Inu ekosistemi yeni alanlara genişlemeye devam ediyor ve bir SHI stablecoin’i yaklaşmakta olan SHIB ürünlerinden biri.

Shiba Inu’nun kurucusu Ryoshi, SHI’dan ilk olarak Mayıs 2021’deki bir blog yazısında bahsetti. SHI, Ryoshi’nin vizyonundaki merkezi olmayan teklifler listesinde Shibarium Layer 2 ve Shiba Inu NFT Game’in yanında yer alıyor.

İşte bir SHI stablecoin’in nasıl görünebileceği.

SHI Stabilcoin nedir?

Ryoshi, blog yazılarında SHI’yi “her zaman 1c’ye sabitleyen, algo-stabil bir madeni para” olarak tanımlıyor. Alternatif olarak, bunu “plebler için küresel değer değişimi” olarak tanımlıyor.

Ryoshi’ye göre nihai hedef, SHI’nin “tüm ülkelerde pleblerin hem bir değer deposu hem de ödeme yöntemi olarak kullanabileceği küresel istikrarlı bir para birimi” haline gelmesidir.

Dikkatinizi Çekebilir: Binance USD (BUSD) nedir?

Stablecoin’ler kendilerini daha istikrarlı bir varlığa, genellikle ABD Doları gibi fiat bir para biriminesabitler‘. Bu, onunla ilişkili oynaklığı azaltırken kripto para biriminin faydalarından yararlanmalarını sağlar.

SHI için, Shibarium blok zinciri için daha istikrarlı bir değer deposu görevi gören 0,01 dolara sabitlenecektir. Shiba Inu’nun gönüllü proje lideri Shytoshi Kusama, bir blog yazısında bunun gerekliliğini açıkladı. “Bu, özellikle faturaları 30 gün sonra ödenen işletmelerle veya anında ödenemeyen işlemlerle (kredi kartları) uğraşırken önemlidir” dediler.

Bunu daha geniş Shiba yol haritası ve ekosistemi ile ilişkilendiren SHI, Shiba Marketplace – ShibaNet için tercih edilen para birimi olacaktır.

Stabilcoinler, fiyat istikrarını korumak için genellikle rezerv veya teminat tutar. Bununla birlikte, Ryoshi, SHI’nin istikrarını nasıl yöneteceği konusunda belirli bir fikir ortaya koymadı, bunun yerine çeşitli yöntemler kullandı.

İlki, SHI’nin “her zaman 1c’ye geri iten SHI’yi basmak” için rezervleri kilitlediğini görecektir.

Alternatif olarak, Ryoshi ayrıca kısmen destekli (kısmi rezerv) bir sabit para önerdi. Bu, sabitin korunmasına yardımcı olmak için değerdeki dalgalanmaları emmek için bir “yakalayıcı jeton” içerecektir.

Ryoshi, “Hangi yol daha iyi ya da başka bir yol var mı, emin değilim” dedi. “Her ne ise, 3. şahıs kehanetlerine güvenmemek için özenle inşa edilmesi gerekiyor, tamamen kapsanacak, sürekli ve özerk olacak şekilde inşa edilmesi gerekiyor.”

SHI Stabilcoin Çıkış Tarihi

Ryoshi, SHI için bir çıkış tarihi vermedi, ancak bunun çalışmalarda olduğunu biliyoruz. 21 Ocak’ta Shiba Inu Discord sunucusunda yayın yapan Shytoshi Kusama şunları söyledi:

Shi güncellemesi yakında bekliyorum. Üzerinde çalışan özel ve çok akıllı bir ekip var.

Bir gün önce Shytoshi, Shibarium’un yanı sıra SHI’ya yardımcı olması gereken “içerik ve teknoloji yığınımızı destekleyen özel bir satın alma” işlemini tamamladıklarını söyledi.

SHI hakkında yeni bir haber çıktığında bu sayfayı güncel tutacağız.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu