DeFi HaberleriHaberler

Serum topluluğu, Tiger Global ve diğer borsalarda toplam 75 milyon dolarlık token satışı yaptı

  • Topluluk liderliğindeki Project Serum vakfı, bir token satışından 75 milyon dolar topladı.
  • Tiger Global, Commonwealth Asset Management ve diğer yatırımcılara, SOL ve SRM dahil olmak üzere çeşitli tokenler indirimli olarak teklif edildi.

Project Serum‘un toplum tarafından yönetilen bir vakfı olan Teşvik Ekosistemi Vakfı, yeni bir finansman turunda 75 milyon dolar topladı. Serum, Solana tabanlı bir merkezi olmayan değişim ve likidite altyapısı platformudur.

Tura Tiger Global, Commonwealth Asset Management, Tagus Capital, Golden Tree Asset Management yöneticileri ve diğer birkaç yatırımcı katıldı.

Project Serum’a katkıda bulunan JHL, CoinFili’ye verdiği demeçte, bu, yatırımcılara piyasa fiyatlarına indirimli olarak bir dizi farklı jeton teklif edildiği bir jeton finansmanı turuydu. JHL, bu tokenlerin Serum (SRM), Solana (SOL), Raydium (RAY), Bonfida (FIDA), Oxygen (OXY), Maps.me (MAPS), Liquid Finance (LQID) ve Pyth Network (PYTH) olduğunu söyledi.

Dikkatinizi Çekebilir: Solana Ekosistem Jetonları Bir Haftada %12 Düştü

Tüm bu tokenler Solana ve Serum ekosistemlerinin bir parçasıdır. JHL, en son tohum turu değerlemesinde sağlanan PYTH hariç, piyasa fiyatlarına göre %15 indirimle teklif edildiğini söyledi.

JHL, yatırımcıların belirteçler için altı yıllık bir kilitlenme dönemiyle karşı karşıya olduğunu söyledi – bir yıllık bir uçurum ve ardından günlük olarak beş yıllık doğrusal hak kazanma.

JHL, turun hala devam ettiğini ve Teşvik Ekosistem Vakfı’nın 25 milyon dolar daha artırmak istediğini söyledi.

Serum ekosistemini büyütmek

Vakıf, Serum ekosistemini taze sermaye ile büyütmeyi planlıyor. JHL, paranın yüzde on beşinin veya 15 milyon doların bu amaç için tahsis edileceğini söyledi.

Vakıf, bu ekosistem fonu aracılığıyla DeFi, NFT ve oyun gibi alanlarda gelecek Serum projelerini desteklemeyi planlıyor. Vakıf ayrıca bu tür projelere iş geliştirme ve pazarlama desteği vermeyi planlıyor.

JHL, sermayenin geri kalanının, Hackathon’lara ev sahipliği yapmak ve işe almak gibi Project Serum için büyüme girişimleri için kullanılacağını söyledi.

Şu anda Serum ekosisteminde 70’in üzerinde proje var. İzleyici Vybe Network’e göre , bu projelerin toplam kilitli değeri (TVL) yaklaşık 2 milyar dolar .

Project Serum, platformuna daha fazla proje ve kullanıcı çekmeyi hedefliyor. Ekim ayında, topluluğu 100 milyon dolarlık bir likidite madenciliği programının başlatılmasını onayladı . Likidite madenciliği, kripto sahiplerinin ödül karşılığında varlıkları merkezi olmayan bir borsaya ödünç verdiği bir süreçtir. JHL, bu programın ekosistem fonundan ayrı olduğunu söyledi.

Bu, Teşvik Ekosistem Vakfı’nın ilk kez para toplaması değil, ancak önceki turlarının finansman miktarlarını açıklamadı.

Vakfın son turu dikkate değer çünkü Tiger Global gibi yatırım devleri onu destekledi. CoinFili’nin yakın zamanda bildirdiği gibi , büyük risk sermayesi firmaları daha sık token anlaşmalarını benimsiyor. Geçen ay, Tiger Global, Braintrust’ın 100 milyon dolarlık token satışına bu tür ilk anlaşmasında da katıldı.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu