HaberlerKripto Para Haberleri

Sequoia Capital, 500 Milyon Dolar – 600 Milyon Dolarlık Kripto Fonu Duyurdu

Yeniden Yapılandırılan Sequoia, Kripto Alt Fonu Başlattı

Sequoia Capital, kripto para birimine yoğun bir şekilde bahis yapan en son finansal devdir. Sektöre özel fon, şirketin önemli yeniden yapılanmasından bu yana başlattığı ilk alt fonlardan biri olacak. Firma, odağını geleneksel bir risk sermayesi yapısından uzaklaştırdı. Bunun yerine, Sequoia Fonu kuruldu. Bir dizi kapalı uçlu alt fona sermaye tahsis eden belirli şirketlerdeki halka açık pozisyonların açık uçlu likit portföyüdür. Raporlara göre, portföy kurucularının ilgili şirketlere yatırım yapmasına izin veren 900-950 milyon dolarlık bir Ekosistem alt fonu ve büyüme aşamasındaki şirketlere yatırım yapan 3.2-3.5 milyar dolarlık Genişleme alt fonu var.

Yeniden yapılanma nedeniyle, Sequoia Crypto Fund, öncelikle kripto borsalarında halihazırda listelenen ve henüz listelenmemiş tokenlere yatırım yapacak. Başka bir deyişle, fon sadece likit tokenlere bakıyor. Fon ayrıca, Sequoia Capital’in halka açık hisseleri de dahil olmak üzere tüm ABD ve Avrupa yatırımlarını elinde tutuyor. Ayrıca Sequoia, ana tohum, girişim, büyüme ve genişleme fonlarından kriptoya yatırım yapmaya devam edecek.

Dikkatinizi Çekebilir: Circle, Birleşme Şartlarını Concord İle Gözden Geçirdi, Değerlemeyi İki Katına Çıkararak 9 Milyar Dolar Yaptı

Sequoia Staking Ve Ticarete Başlamak İstiyor

Risk sermayesi şirketi, 2015’ten beri hem hisse senedi hem de token anlaşmalarıyla uğraşarak kripto alanına boğa yatırımı yapıyor. Hatta 2021’de firmanın ABD ve Avrupa’daki yeni yatırımlarının yaklaşık %20’si kriptodaydı. FTX, Fireblocks, StarkWare ve Filecoin gibi alandaki büyük oyuncular, yatırım portföyünde belirgin bir şekilde yer alıyor. Sequoia Capital’in ortağı Shaun Maguire, kripto alt fonu hakkındaki soruları ele alarak, firmanın sadece satın almak ve tutmak yerine tokenleri stake etmeye ve ticarete, likidite sağlamaya ve yönetime katılmaya başlamak istediğini iddia etti.

dedi ki,

“Bu yeni fon bize daha da derinden etkileşim kurma esnekliği veriyor…Ethereum, Solana, büyük DeFi protokolleri ve ötesindeki geliştirici ağımız bizi de aynısını yapmaya teşvik etti.”

Yatırım Devleri Kriptoya Dönüyor

Sequoia, büyük yatırımlar taahhüt ederek kripto alanını keşfeden birçok küresel yatırım devinden sadece biridir. Kasım ayında, yatırım şirketi Paradigm, token tabanlı uygulamalara odaklanan, açıkça kripto girişimlerine ayrılmış 2,5 milyar dolarlık bir fon duyurdu. Bugüne kadar uzayda toplanan en fazla fon oldu. Bir başka Silikon Vadisi devi Andreessen Horowitz, 2 milyar dolarlık bir kripto fonu ile yaklaştı. Ocak ayında Citadel Securities, Paradigm Capital ve Sequoia Capital’den 1,5 milyar dolarlık bir yatırım yaptığını açıklayarak Citadel’in kripto alanına yaklaşmakta olduğunu gösteriyor.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu