Bitcoin HaberleriHaberlerKripto Para Haberleri

SENATÖR RAND PAUL: BİTCOİN DÜNYA REZERV PARA BİRİMİ OLABİLİR

Senatör Rand Paul, insanların devlet kurumlarına olan güvenini kaybettikçe, bitcoin’in fayda sağlayabileceğini ve dünyanın rezerv para birimi haline gelebileceğini söyledi.

“Giderek daha fazla insan hükümete olan güvenini kaybettiği için kripto para biriminin gerçekten dünyanın rezerv para birimi haline gelip gelemeyeceğini sorgulamaya başladım” dedi.

ilgili içerik : Bitcoin Gerçekten Bir Ülkenin Rezerv Parası Olabilir mi ?

Senatör Paul, Bitcoin dışında herhangi bir kripto para birimini asla halka açık olarak desteklemedi.

2016 kampanyasında BTC bağışlarını kabul eden Senatör Rand Paul, daha fazla insanın hükümete olan güvenini kaybederse Bitcoin dünyanın rezerv para birimi haline gelebilir dedi. Cumhuriyetçi Senatör ile ABD’de bitcoin ve fiat para biriminin geleceğini tartışan Axios’ta röportaj yapıldı.

Senatör Paul, ” Hükümet para birimleri çok güvenilmez, aynı zamanda fiat para birimleri. Hiçbir şey tarafından desteklenmiyorlar” dedi.

ilgili içerik : ChainSwap Exploit, DeFi Jetonları İçin Milyonlarca Kayba Yol Açıyor

30 Eylül’de yayınlanan bir Gallup anketi , Amerikalıların hükümete olan güveninin nasıl düşük kaldığını vurguladı. Anket, federal hükümete uluslararası sorunların üstesinden gelme konusunda genel güvenin rekor düzeyde düşük %39 seviyesinde olduğunu, yargıya olan güvenin ise 2020’den bu yana 13 puan düşüşle %54 olduğunu buldu. ABD vatandaşlarının devletlerine olan güveni (%57) ) ve yerel hükümetler (%66) federal hükümete duyulan güvenden daha yüksek olmaya devam ediyor.

Senatör Paul, insanların hükümetlerinin sorunları çözme ve çıkarlarını en iyi şekilde temsil etme becerisine olan inancını kaybetmeye devam ettikçe, Bitcoin ve kripto para birimlerinin fayda sağlamaya ve daha fazla kucaklanmaya hazır olduğunu vurguladı.

“Giderek daha fazla insan hükümete olan güvenini kaybettiği için kripto para biriminin gerçekten dünyanın rezerv para birimi haline gelip gelemeyeceğini sorgulamaya başladım” dedi.

Senatör daha önce kripto para birimini lanse etti. Paul, 2016’daki başkanlık kampanyası sırasında, ABD doları cinsinden bağışlara ek olarak , bitcoin cinsinden bağışları da kabul etti.

Cumhuriyetçi Senatör röportajda hangi kripto paradan bahsettiği konusunda net olmasa da, BTC dışında herhangi bir kripto para birimini halka açık olarak onaylamadı ve bu da muhtemelen bitcoin’in kendisinden bahsettiğini gösteriyor. BTC’nin para birimi olarak işlev görmeye uygun tek kripto para birimi olduğu göz önüne alındığında, bu sürpriz olmamalı.

Daha Fazla Kripto para haberleri için tıklayın.

Daha Fazla Son Dakika Kripto Para Haberleri için tıklayın.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu