Ekonomi HaberleriHaberlerKripto Para Haberleri

Senato Kriptoda Son Dakika Anlaşmasına Ulaştı, Ancak Engeller Kalıyor

Kripto endüstrisini sarsabilecek bir yasa teklifiyle ilgili devam eden drama, Pazartesi sabahı kilit Senatörlerin “altyapı faturasındaki dijital varlık raporlama gereksinimlerini düzeltmek için” iki taraflı yeni bir anlaşmaya vardıklarını açıklamasıyla daha da büküldü.

Bir sabah basın toplantısında, Senatörler Cynthia Lummis (R-Wy) ve Pat Toomey (R-Oh), eski muhalifleri gemiye getiren potansiyel bir atılımı ve Hazine Bakanlığı ile bir uzlaşmanın geliştirildiğini duyurdular. Kripto endüstrisine karşı düşmanlık.

Tasarı üzerindeki tartışmada, Lummis ve Toomey, geliştiricilerden cüzdan sağlayıcılarına kadar geniş bir kripto varlık grubunu vergi raporlama amacıyla “komisyoncular” olarak belirleyebilecek bir önlem almak için mücadele ediyor.

Perşembe günü, Lummis ve Toomey, kripto endüstrisinin “komisyoncular” hükmüne ilişkin korkularını azaltacak önemli bir değişikliği geçirmeye hazırlanıyorlardı. Ama diğer Senatörler sadece kanıtı çalışması projeleri için bir muafiyet yaratılmış olurdu bir karşı önlem tanıttı ve süreç batağa saplanmış haftasonu çekişmelerinin içinde.

Pazartesi günkü duyuru bir son dakika uzlaşmasını yansıtabilir, ancak Senato’nun bunu geçmek için zamanı olup olmayacağı belli değil. Pazar gecesi, kurum, 1 trilyon dolarlık daha büyük altyapı faturası üzerindeki tartışmada kripto “broker” hükmünün bir parçası olduğu  bu da herhangi bir değişikliğin Salı günü yapılacak son oylamadan önce oybirliği ile yapılması gerektiği anlamına geliyor.

Ancak kripto endüstrisinin bir diğer önemli müttefiki Senatör Ron Wyden (D-Or), Pazartesi günü oybirliğiyle onayın mümkün olabileceğini tweetledi.

Ancak, genel olarak iki partili desteğin bulunduğu tasarıya bazı Senatörlerin itirazları göz önüne alındığında, oy birliğiyle onay almak zor olabilir. Kripto hükümlerini değiştirmek için son dakika mücadelesinin nihai sonucu Pazartesi günü netleşmeli.

Değişikliğin gerekli oybirliğiyle onay alıp almayacağına ilişkin bir basın toplantısı sorusuna yanıt olarak, Toomey ve Lummis iyimser olduklarını ifade ettiler, ancak geçişin kesin olmaktan uzak olduğunu kabul ettikleri görüldü.

Parite ayrıca, jeo-politik rakip Çin’in devlet dışı kripto projelerini çökerttiği bir zamanda, ABD’nin kıyılarında kriptoda inovasyonu teşvik etme fırsatına sahip olduğunu da kaydetti.

Senato Lummis değişikliğini geçemezse, kripto endüstrisinin odağını kendi tasarısını geçirmesi gereken Temsilciler Meclisine kaydırması bekleniyor. Bununla birlikte, Meclis’teki değişiklikler olası değildir, bu da endüstrinin daha sonra kripto hükmünün uygulanmasından sorumlu olacak olan Hazine Departmanına “kripto”nun dar bir yorumunu benimsemesi için baskı yapması gerektiği anlamına gelir.

Kripto savunuculuğu grubu Coin Center’ın başkanı Jerry Brito, Twitter’da değişiklik sürecinin kıvrımlarını ve dönüşlerini takip ediyor. Son dakika değişikliğinin yasal hükümlerini paylaştı, ancak bir Senatörün itirazlarının açıklanan uzlaşmayı engelleyebileceğini kaydetti:

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.
Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.
Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu