Altcoin HaberleriHaberlerKripto Para HaberleriRipple (XRP) Haberleri

SEC, XRP’nin Howey Testine Karşı Çıkıyor ! SEC Neyden Korkuyor ?

Uzun Zamandır SEC ve XRP Davası Devam ederken yatırımcılar bu süreçte gerçek anlamda “BEZDİ” diyebiliriz. Yatırımcıların XRP’de Takip ettikleri konu, Grafik, Analiz vs.. Değil.. XRP’nin Davasıdır.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), yakın zamanda yaptığı başvuruda, Ripple ve kurucu ortağı Chris Larsen‘in, ajansın XRP’nin durumunu belirlemek için Howey testini uygulamasıyla ilgili sorguları yanıtlama talebine karşı çıktı.

ilgili içerik : BTC Fiyatı 50.000$’a Geri Döndü.

Kısa bir süre önce Ripple, SEC’de Çalışanlar XRP alıp satıyorlar ve bunu davanın gidişatına göre yönlendiriyorlar. iddiası üzerine, bu konuyu açıklığa kavuşturmak için, SEC Çalışanlarının Kripto Para varlıklarının denetlenmesini istedi. Ancak SEC Bu talebi kabul etmedi.

Tartışmalı Howey testi

Ağustos ayında Ripple ve Larsen , düzenleyicinin Howey testinin XRP işlemlerine uygulanmasıyla ilgili “belirsiz” cevaplarını takiben SEC’i sorgularına yanıt vermeye zorlamak için bir harekette bulundu.

Bir yanıt olarak, ajans, eski bir federal yönetici olan James K. Filan’ın belirttiği gibi, “Howey Testinin son 8 yılda neredeyse tüm Davalıların XRP’deki işlemlerine nasıl uygulanacağına dair teorisini tanımlayan” sorguları yanıtlamak için itirazını sundu. Dosyayı Twitter’da da paylaşan ABD Connecticut Bölgesi Savcılığı savcısı.

ilgili içerik : Cardano Fiyatı 2 Ayın En Yüksek Seviyesine Çıktı

Ripple aleyhine devam eden dava, geçen Aralık ayında SEC tarafından, şirketin XRP satışının 1,38 milyar doları aşan kayıt dışı menkul kıymet teklifi olduğu iddiasıyla açılmıştı.

XRP’yi içeren işlemlerin “yatırım sözleşmeleri” oluşturup oluşturmadığını ve bu nedenle ifşa ve kayıt gerekliliklerine tabi menkul kıymetleri belirlemek SEC’in davasının merkezinde yer alıyor.

ilgili içerik : XRP’nin Yeni ATH’ye Yapması İçin Bu Direnci Kırması Gerekiyor

SEC’in bir menkul kıymeti neyin oluşturduğunu belirleme yöntemi, Howie testi olarak adlandırılan ve “başkalarının çabalarından elde edilecek makul bir kâr beklentisiyle ortak bir girişimde para yatırımı olduğunda bir yatırım sözleşmesinin var olduğu” testini içerir. ”

SEC’in Açıklamayı Reddetme Argümanları

Ajans, daha fazla açıklama yapma talebine karşı çıkarken, “Davalılar, SEC’in ilk sorgulama yanıtlarını aldıktan sonra yedi haftadan fazla bir süre sonra gerçeğin ortaya çıkmasının sonuna kadar beklediler ve SEC’e yanıtların yetersiz olduğunu düşündüklerini bildirdiler” dedi.

ilgili içerik : Ripple (XRP) Rallisi İşte bu yüzden gecikiyor

Düzenleyici, “Davalıların buradaki argümanı, büyük ölçüde SEC’in ve Sanıkların geçerli yasayı yorumlaması farklı olduğu için, söz konusu sorgulamalara aldıkları cevapları beğenmediklerine dair bir şikayete dayanıyor” diye ekledi.

8 Eylül’de ABD Sulh Hakimi Sarah Netburn’a yazdığı bir mektupta düzenleyici, Ripple’ın sorularına uygun şekilde yanıt verdiğini açıkladı ve “SEC’in, Sanıkların yasayı yanlış okumasını benimseyecek şekilde sorgulamaları yanıtlaması gerekmediğini ekledi. ”

Daha Fazla XRP Haberleri için tıklayın.

Daha Fazla Kripto Para haberleri için tıklayın.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.
Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.
Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu