HaberlerRipple (XRP) HaberleriSEC
Trend

SEC Vs. Ripple Davası Bitiyor Mu? Son Dakika… İşte Detaylar

Ortaya çıkan yeni belgelere göre, ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu ile kripto para şirketi Ripple arasındaki dava muhtemelen 2022'nin üçüncü ve dördüncü çeyreği arasında sona erecek.

Mahkeme Kararı Bir Sona İşaret Ediyor

Avukat Jeremy Hogan’ın SEC’e karşı Ripple davasının sona erebileceğine inanmak için nedenleri var. Dün yayınlanan bir tweet’te Hogan, Ripple’ın davayı 18 Kasım 2022’ye kadar tamamlamayı planladığını belirten bir mahkeme emri belgesi paylaştı. Ayrıca belge, Ripple’ın bekleyen toplu dava davasının başlamasını yeniden planlama talebini de içeriyor. 26 Ağustos’tan 18 Kasım 2022’ye kadar.

Belgede bir alıntı okur,

“Bu dava ile SEC eylemi arasındaki olgusal ve yasal sorunların örtüşmesi nedeniyle taraflar, SEC eyleminin belirli yönlerinin bu eylemde belirli son tarihlerden önce alınmasının verimlilikleri olduğu konusunda hemfikirdir.”

Her Zaman Yerleşebilir: Hogan

Ancak Hogan, sağlam bir uzlaşma kanıtı bulunmadığını da kaydetti ve davanın her an çözülebileceğini kabul etti. Belge aracılığıyla bilgileri ifşa ettiği Twitter dizisine devam eden Hogan, ayrıca şunları söyledi:

“Belge, Eylül ayı özet değerlendirme tahminimde kendimi daha güvende hissetmemi sağlıyor. Bence Ripple, Eylül/Ekim’de SEC davasını kazanırsa ve ardından bu toplu dava, teminat estoppel nedeniyle ortadan kalkar.

Belgede, Team Ripple ayrıca bekleyen toplu davayı yeniden planlamanın davadaki sorunların sayısını sınırlamaya yardımcı olacağına ve her iki taraf için mahkemedeki yasal keşiflerin ve konuşma noktalarının yükünü hafifleteceğine dikkat çekti.

Dikkatinizi Çekebilir: Malezya Kamu Hizmetleri Şirketleri İle BTC Madencileri Arasındaki Çatışma Devam Ediyor

Spekülasyonlar Bol

Birkaç hukuk uzmanı ve kripto meraklısı, davanın birçok yönü hakkında spekülasyon yapıyor. 2021’de başlayan dava, kripto firması için daha olumlu bir sonuca işaret eden birkaç gelişme gördü. Ocak 2022’de avukat John Deaton, SEC’in geciktirme taktiklerinin davayı 2023’ün sonuna kadar uzatabileceğini iddia etmişti. Ancak, mahkeme işlemleri ve Yargıç Sarah Netburn başkanlığındaki yeterli kanıtın açıklanması, mahkemenin arabuluculuk önermeye meyilli olduğunu gösteriyor. çok yakında bir anlaşmaya yol açabilecek egzersizler.

Ripple Üstünlük Kazanmaya Devam Ediyor

Bu yılın başlarında, 2012’den birkaç yasal notun açıklanması, Ripple’ın XRP’yi bir yatırım fırsatı olarak tanıtmadan önce gerekli özeni gösterdiğini ortaya koydu. Yasal notlar ayrıca, SEC düzenleyici gözünü dijital varlıklara çevirmeden önce bile şirketin uyumlu olmak istediğini kanıtladı. Sonuç olarak, mahkeme SEC’in Ripple’ın adil uyarı olumlu savunmasını vurmak için son teklifini reddettiğinde şirket başka bir zafer kazandı.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu