Bitcoin HaberleriHaberlerKripto Para HaberleriSEC

SEC tarafından reddedilen iki spot Bitcoin ETF’si

SEC tarafından reddedilen iki spot Bitcoin ETF'si

ABD menkul kıymet düzenleyicileri, spot Bitcoin ( BTC-USD ) ticaretine dayalı olarak önerilen iki ETF’nin listelenmesini reddetti. Yetkililer, hükümetin kripto para piyasalarında görünürlük eksikliği konusundaki endişeleri arasında bu tür borsada işlem gören fonlar yaratma konusunda şüphelerini göstermeye devam etti.

Kararlar, Biden yönetiminin kripto alanında ABD liderliğini güvence altına almak için haftanın başlarında yüksek profilli bir baskı yapmasına rağmen geldi.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından NYDIG Bitcoin ETF ve Global X Bitcoin ile ilgili yapılan en son retler.

Dikkatinizi Çekebilir: Ukrayna Kripto Bağışlarını Nasıl Harcıyor?

Önerilen her iki yatırım aracını da reddetmek için açıklamalarında aynı dili kullanan SEC, yeterli büyüklükte bir kripto borsası ile gözetim-paylaşım anlaşmalarının eksikliğine işaret etti. Bu anlaşmalar, piyasanın takas faaliyeti ve müşteri kimliği hakkında bilgiler gibi alım satım detaylarını sağlamasını sağlayacaktır.

“Komisyon, sürekli olarak, listeleme borsasının Bitcoin ile ilgili önemli boyutta düzenlenmiş bir pazarla kapsamlı bir gözetim-paylaşım anlaşmasına sahip olmasını veya hileli ve manipülatif eylemleri ve uygulamaları önlemek için başka yolların gerekli gözetimden vazgeçmeyi haklı çıkarmak için yeterli olduğunu kanıtlamasını istedi. paylaşım anlaşması,” dedi SEC dosyalarında.

NYDIG Bitcoin ETF ve Global X Bitcoin’in reddi, bir spot Bitcoin fonunu onaylama konusunda isteksiz olan SEC’in bir modelini takip ediyor. Geçen ay, düzenleyiciler bir Bitwise Bitcoin dosyalama kararını ertelediler.

Bu arada, Ocak ayında SEC, hem Fidelity hem de SkyBridge’den önerilen spot Bitcoin ETF’lerini reddetti. Bu hamleler, Kryptoin, VanEck ve WisdomTree gibi firmalar için önceki inkarları takip etti.

Spot Bitcoin ETF’leri reddedilmeye devam etse de, kripto düzenlemesini çevreleyen bağlam son günlerde değişti.

Bu haftanın başlarında, Biden yönetimi, artan düzenleme için genel bir baskının parçası olarak, devlet kurumlarını kriptonun faydalarını ve risklerini incelemeye çağıran bir yürütme emri yayınladı. Emir aynı zamanda hükümetin sektördeki yeniliği teşvik etme taahhüdünü de teyit etti.

Yürütme emri, “ABD, tüketiciler, işletmeler, daha geniş finansal sistem ve iklim için riskleri azaltırken yeniliği destekleyerek bu hızla büyüyen alanda teknolojik liderliğini sürdürmeli” dedi.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu