Haberler

SEC Şimdide ICO Derecelendirme Sitesi Coinschedule’yi Hedef Alıyor

Coinschedule bir ICO derecelendirme sitesi.

SEC’e Göre Coinschedule Sitesinde Derecelendirmesi yapılan ICO yayınları için para aldığını idda ederek takibe aldı.

Sec Yalnızca Eski kripto paraların peşinden gitmediği gibi Yeni çıkan ve Çıkacak olan Kripto para ve Bunların yayınlandığı Bir çok siteyide takibe aldığını belirtti.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu bugün , ICO’ları derecelendiren, şu anda feshedilmiş bir web sitesi olan Coinschedule.com’u işleten Blotics Ltd.ile olan suçlamaları çözdüğünü duyurdu. Coinschedule, meşru kripto para tekliflerini dolandırıcılıklardan ayırmak isteyenler için güvenli bir sığınak olduğunu iddia etti. “Güven puanları” ile “güvenilirlik” ve “operasyonel risk” derecelendirmelerini içeriyordu.

SEC’e göre Coinschedule, ICO yayıncılarının projelerinin profillerini yazmak için web sitesine ödeme yaptığını açıklamadı. Coinschedule suçlamaları ne kabul etti ne de reddetti, ancak gelecekte açıklama yapmadan menkul kıymet projelerinin lansmanını yapmaktan kaçınmayı kabul etti. Ayrıca 43.000$ kar artı faizden vazgeçmesi ve 154.434$ ceza ödemesi gerekecek.

ICO’lar, 2016’dan 2018’e kadar kripto para projeleri için popüler bir bağış toplama mekanizmasıydı. Gündelik insanlar, bir gün bir blok zinciri ağında para birimi olarak kullanılabileceklerini umarak madeni para ve jeton satın alabilirdi. Veri depolama pazarı Filecoin gibi birçok ICO, gerçek yaşam hizmetleri haline geldi. Online casino ödeme sistemi Dragon Coin gibi pek çok diğerinde yoktur.

SEC kararı, iki komisyon üyesi Hester Peirce ve Elad Roisman’dan kısmi muhalefet aldı. İkili, “Coinschedule, Menkul Kıymetler Yasası’nın 17(b) Bölümü uyarınca, bu token tekliflerini profillemek ve yayınlamak için tazmin edildiğini açıklamakla yükümlüydü, ancak bunu yapmadı.”

Ancak Peirce ve Roisman, kamuya yapılan bir açıklamada, Komisyonun, menkul kıymetler olarak tanımladığı bu kripto varlıklardan hangisinin gelecekte kazanç beklentisi taşıyan ticarete konu finansal araçlar olduğunu açıklaması gerektiğini ekledi.

Coinchedule sitelerinde listelenen 2.500 kadar jetondan hangisinin ajansın yetki alanına girdiği konusunda kripto para birimindeki birçok yatırımcı arasında uzun süredir devam eden bir hayal kırıklığını yansıtıyor.

“Menkul kıymetler yasalarının dijital varlıklara ve bunların ticaretine uygulanması konusunda piyasa katılımcıları için kesin bir netlik eksikliği var” diye yazdı. “Bu boşlukta, davalı ve karara bağlanmış Komisyon icra eylemleri, rehberlik için başvurulacak kaynak haline geldi.”

Dijital varlıklara karşı olumlu duruşu nedeniyle “Kripto Anne” lakabını kazanan Peirce, daha önce kripto para projeleri için “güvenli liman” düzenlemelerini yayınlamıştı. Buradaki öncül, menkul kıymetler olarak başlayan bazı kripto para varlıklarının, fiyatlarının ilk proje ekibi tarafından manipüle edilememesi için yeterince merkezi olmayan hale gelebileceğidir.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.
Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.
Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu