HaberlerKripto Para HaberleriRipple (XRP) HaberleriSEC

SEC, Ripple’ın Temel Savunmasına Karşı: Davasını Destekliyor

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, Ripple‘ın çok önemli “adil bildirim” savunmasını vurma hareketini desteklemek için bir ek yetki mektubu gönderdi .

Yakından izlenen hukuk savaşında belirleyici olabilecek bekleyen hareket, ilk olarak Nisan ayında sunuldu .

Ajans, Illinois Kuzey Bölgesi mahkemesinin SEC‘in “adil ihbar” savunmasını yapma yönündeki hareketini kabul ederek sanık John M. Fife’a darbe indirdiği SEC v. Fife davasında 20 Aralık tarihli bir karara atıfta bulunuyor.

SEC, tahmini 61 milyon dolar kâr getiren 21 milyar yeni ihraç edilmiş kuruşluk hisse senedi satmak için Eylül 2020’de Fife ve kontrol ettiği beş kuruluşu menkul kıymet satıcısı olarak kayıt yaptırmadıkları için mahkemeye verdi.

Mahkeme, sanıkların SEC‘in “satıcı” teriminin yeni yorumu hakkında onları nasıl uyarması gerektiği konusundaki argümanını reddetti.

Dikkatinizi Çekebilir: XRP Davası: SEC, Hinman’ın ifadesinin neler ortaya çıkarabileceği konusunda endişeli mi?

SEC şimdi, kararın Ripple‘ın kilit savunmasını öldürmek için ek yetki sağladığını savunuyor.

Ripple‘ın “adil bildirim” savunması, düzenleyicinin şirkete federal menkul kıymetler yasalarını ihlal ettiği iddiasıyla ilgili bildirimde bulunmadığı ve aynı zamanda “yatırım sözleşmesi” teriminin geniş tanımından şikayet ettiği öncülü etrafında dönüyor.

Davanın duruşma öncesi aşamasında, Ripple avukatları, netlik eksikliğinin tüm sektör için zararlı olduğunu da açıkça belirtti.

Davanın birinci yıl dönümü gününde , CEO Brad Garlinghouse , kripto para birimi şirketlerinin düzenleyici netlik aradıkları için “cezalandırılmaması” gerektiğini tweetledi.

SEC, grev hareketinde, yaptırım eylemleri, eylemsizlik mektupları, kripto para birimi endüstrisinde menkul kıymet yasalarını “inkar edilemez bir şekilde” uyguladığını iddia etti.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu