Altcoin HaberleriHaberlerKripto Para HaberleriRipple (XRP) Haberleri

SEC, Ripple’ı ve İki Yöneticiyi 1,3 Milyar Dolarlık Tescilsiz Menkul Kıymet Teklifi İle Suçluyor

2020-338

Washington DC, 22 Aralık 2020 —

SEC Haberleri
SEC

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu bugün, Ripple Labs Inc. ve aynı zamanda önemli menkul kıymet sahipleri olan iki yöneticisine, kayıt dışı, devam eden bir dijital varlık menkul kıymet teklifi yoluyla 1,3 milyar doların üzerinde para topladıklarını iddia ederek dava açtığını duyurdu.

SEC’in şikayetine göre Ripple; şirketin kurucu ortağı, yönetim kurulu başkanı ve eski CEO’su Christian Larsen; ve şirketin şu anki CEO’su Bradley Garlinghouse, şirketin işini finanse etmek için sermaye artırdı. Şikayet, Ripple’ın 2013’ten başlayarak XRP olarak bilinen dijital varlıkların ABD’deki ve dünya çapındaki yatırımcılara kayıtsız bir menkul kıymet teklifinde satışı yoluyla fon topladığını iddia ediyor. Ripple’ın ayrıca, emek ve piyasa yapıcı hizmetler gibi nakit olmayan karşılıklar karşılığında milyarlarca XRP dağıttığı iddia ediliyor. Şikayete göre, Larsen ve Garlinghouse, şirketin işini finanse etmek için kullanılan XRP satışlarını yapılandırmanın ve teşvik etmenin yanı sıra, toplamda yaklaşık 600 milyon dolarlık kişisel kayıt dışı XRP satışını da gerçekleştirdi.

Dikkatinizi Çekebilir : Ripple Mücadele etmeye Devam Ediyor !

Yönetim Kurulu Başkanı Stephanie Avakian, “Perakende yatırımcılara erişim, geniş dağıtım ve ikincil ticaret piyasası da dahil olmak üzere halka arzın faydalarını arayan ihraççılar, kayıttan muafiyet uygulanmadıkça, tekliflerin kaydedilmesini gerektiren federal menkul kıymetler yasalarına uymak zorundadır.” Dedi. SEC’in İcra Bölümü. “Ripple, Larsen ve Garlinghouse’un perakende yatırımcılara devam eden milyarlarca XRP teklifini ve satışını kaydetmediğini ve potansiyel alıcıları XRP ve Ripple’ın işi hakkında yeterli açıklamalardan ve bizim için temel olan diğer önemli uzun süreli korumalardan mahrum bıraktığını iddia ediyoruz. sağlam bir kamu piyasası sistemi.”

SEC’in İcra Birimi Direktör Yardımcısı Marc P. Berger, “Kayıt gereklilikleri, daha da önemlisi perakende yatırımcılar da dahil olmak üzere potansiyel yatırımcıların bir ihraççının ticari faaliyetleri ve mali durumu hakkında önemli bilgiler almasını sağlamak için tasarlanmıştır.” dedi. “Burada, Ripple ve yöneticilerinin yıllar boyunca bu temel yatırımcı koruma hükümlerini yerine getirmekte başarısız olduklarını ve sonuç olarak yatırımcıların hakları olan bilgilere sahip olmadıklarını iddia ediyoruz.”

SEC’in bugün Manhattan’daki federal bölge mahkemesine sunulan şikayeti, sanıkları 1933 Menkul Kıymetler Yasası’nın kayıt hükümlerini ihlal etmekle suçluyor ve ihtiyati tedbir, ihtiyati faizli tasfiye ve para cezası talep ediyor.

SEC’in soruşturması, SEC’in Siber Biriminden Daphna A. Waxman, Jon A. Daniels ve John O. Enright tarafından yürütüldü. Dava, SEC Uygulama Birimi’nin Siber Birimi Başkanı Kristina Littman tarafından denetleniyor. SEC’in davaları Jorge G. Tenreiro, Dugan Bliss, Bayan Waxman ve Bay Daniels tarafından yürütülecek ve Preethi Krishnamurthy tarafından denetlenecek.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu