Altcoin HaberleriHaberlerKripto Para HaberleriRipple (XRP) HaberleriSEC

SEC, Ripple davasında Howey testini kötüye kullanıyor

SEC ve Ripple Son Dakika Haber!

Birçok kripto para birimi ve hukuk uzmanı, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) arasında, XRP’yi kayıtsız bir menkul kıymet olarak yedi yıl boyunca sattığı iddiasıyla Ripple aleyhine devam eden dava hakkında görüş bildiriyor.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Davayla ilgili görüş bildiren en son hukuk uzmanı, George Mason Üniversitesi Antonina Scalia Hukuk Fakültesi’nde hukuk profesörü ve Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun Yatırımcı Danışma Komitesi üyesi JW Verret’ti.

Law360’ta yayınlanan yakın tarihli bir makalede Verre, SEC’in Howey testini kötüye kullandığını, dijital varlık düzenlemelerini netleştirmediğini ve dava açıp açmamaya karar vermeden önce yasal tavsiye vermediğini belirtti.

Werre yazdı:

“Ancak, Kongre üyeleri Gensler’den ne demek istediği, hangi tokenlerin menkul kıymetler olduğu ve neden menkul kıymet olarak kabul edildiği konusunda daha fazla rehberlik istediğinde, genellikle SEC’in “yasal tavsiye sağlamadığını” söylüyor.

“Bu tür hileler, hukukun üstünlüğü ve özgür toplum ilkeleriyle bağdaşmaz. Bir varlığın bir yatırım sözleşmesi mi yoksa SEC’e kaydedilmesi gereken bir menkul kıymet mi olduğunu belirleyen ABD Yüksek Mahkemesi’nin Howey testine yakından dikkat etmeye değer.”

Verret, SEC tarafından XRP tokenleri satmak için Ripple aleyhine açılan davanın, yatırım sözleşmesi işlemlerini sınıflandırmak için kullanılan bir durumda Howey testinin sınırlarını ortaya çıkardığını söylüyor.

Dikkatinizi Çekebilir: Yeni zincir dışı Bitcoin ödeme kaydı

Verret, yargıcın Ripple’ın adil uyarı savunmasını kullanmasına izin verdiğini söyledi:

“Dava uzarsa, bölge mahkemelerine veya Yüksek Mahkemeye, Howey testinin mevcut uygulamasını kısıtlama fırsatı bile verebilir, çünkü müteakip yorumlar Howey kararındaki orijinal anlamından, özellikle ‘genel teşebbüs’ unsurları ve bu davaya dahil olan “başkalarından elde edilen karlar”.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu