Editörün SeçtikleriEkonomi HaberleriHaberlerKripto Para Haberleri

SEC lideri Genlser iş başında, Kripto’nun Hayatta Kalması için İpler Bizde olmalı.

SEC Başkanı Gary Genlser, Avrupalı ​​düzenleyicilerle kripto para birimi sınıflandırması ve düzenlemesine nasıl yaklaşılacağı hakkında konuştu.

Genlser, tüketicinin korunmasının SEC için en büyük endişe olduğunu vurguladı.

SEC Lideri Genlser, Geçmiş tarihte tam yetki isteyerek dünyadaki kripto para piyasası için bir çok kötü yorumlarda bulunmuştu, Aslında korkutan tek şey Genlser’in Tam yetki istemesi değildi. Tam yetkiyi aldıktan sonra planlarının ne olduğu bir çok yatırımcı tarafından tartışılırken , Genlser yeni bir açıklama yaparak ve isteklerini arttırarak devam ediyor.

ilgili içerik : Chainlink yatırımcılarının bunu bilmeleri gerekiyor

Önemli Olan Tüketici hakları dese de bir çok yatırımcı Genlser’in Planlarının kripto para piyasasına gizlilik ve bir çok yönden zarar vereceğini düşünüyor.

Genlser : ABD ve Avrupa Düzenleyicileri Merkez Olmalı

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu Başkanı Gary Genlser, kripto para düzenlemesi, dijital katılım uygulamaları ve sipariş akışı uygulaması için tartışmalı ödemeyi görüşmek üzere Çarşamba günü Avrupalı ​​milletvekillerinin huzuruna çıktı. Gensler, günümüzün finansal sisteminin sınırsız doğası göz önüne alındığında, uluslar arasındaki işbirliğinin şart olduğunu söyledi.

Gensler , ekonomik ve parasal meseleler üzerine bir Avrupa Parlamentosu komitesi oturumu sırasında Zoom aracılığıyla “Küresel pazarlarımız, aralarında mikro saniyeler içinde akan parayla ayrılmaz bir şekilde bağlantılı” dedi.

ilgili içerik : Bitcoin’in Geleneksel Para Birimlerinden Farkı Nedir?

Gensler, dijital varlık alanına artan yatırımcı ilgisini kabul etti, ancak daha fazla düzenleyici gözetim olmadan endüstrinin ilerlemeyeceği konusunda uyardı.

Teknoloji tarafsız olsam da, kamu politikası açısından tarafsızım ve yeni teknolojiler ortaya çıktıkça, temel kamu politikası hedeflerine ulaştıklarından emin olmamız gerekiyor” dedi. Tarih boyunca finansal yeniliklerin kamu politikası çerçevesinin dışında gelişmediğini belirtmek isterim, biz onlara izin vermedikçe o kadar uzun hayatta kalamazlar. dedi..

Yatırımcılar Bu sözlerine istinaden aşırı tepki gösterdi ve açık tehdit olarak kabul edenler oldu.

Gensler, kripto para birimi alanı etrafındaki gözetimi düşünürken, özellikle tokenler menkul kıymetler olarak kabul ediliyorsa, tüketicinin korunmasının ön planda olduğunu söyledi.

Bence bu kripto tokenlerinin birçoğunun arkasında girişimciler var ve yatırım yapan halk, bu girişimci grubun veya sponsorların ve benzerlerinin çabalarına dayalı olarak kâr arıyor ve umuyor. Yüksek Mahkememiz tarafından gözden geçirilen ABD yasalarımız uyarınca, bu genellikle yasalarımız kapsamındaki bu yatırım sözleşmelerini bir menkul kıymet haline getirir, çünkü Kongre 1930’larda menkul kıymetler yasalarımızı böyle yazdı. dedi ve devam etti.

ilgili içerik  : Şok Açıklama : SEC Başkanı, Son Kripto Para Rallisi Amerikan İnovasyonuna Zarar Verecek !

Gensler, ABD menkul kıymetler yasalarına göre, menkul kıymetlerin dolandırıcılığa karşı korunmak için yüksek yatırımcı ifşasını sürdürmesi gerektiğini söyledi.

SEC başkanı ayrıca, komisyoncuların müşteri işlemlerini piyasa yapıcılara yönlendirmek için tazmin edildiği tartışmalı uygulama olan sipariş akışı için ödemeyi de tartıştı. Gensler, uygulamanın tüccarlar için dezavantajlı olduğunu ve piyasada bir konsantrasyon sorunu olduğunu söyledi.

Gensler, Avrupa pazarlarındaki ticaret düzenlemelerine atıfta bulunarak, Yaptıklarınızdan ve benimsemeye çalıştığınız şeylerden öğreniyoruz” dedi.  Elbette farklı yasalarımız ve farklı yasal yetkilerimiz var, ancak orada yaptığınız iyi işlerden bazılarını benimsemeyi ve bundan bir şeyler öğrenmeyi umuyoruz.”

ilgili içerik : SEC Başkanı, ICO’lara Karşı Daha Fazla Dava Açacağının İpuçları Verdi

Daha Fazla Kripto Para Haberleri için TIKLAYIN.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu