HaberlerKripto Para HaberleriSEC

SEC, Kripto Ticaret Platformlarını Düzenlemeye Odaklanıyor

SEC, Kripto Ticaret Platformlarını Düzenlemeye Odaklanıyor

  • Çarşamba günü ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu Başkanı Gary Gensler, bir Bloomberg makalesine göre ajansının kripto borsalarını dizginlemek için mümkün olan “her yolu” aradığını söyledi.
  • SEC, Federal Rezerv ve Hazine Departmanı, son aylarda çok az eylem ve gerçek sonuç olmadan kripto politikasını ele alması için Kongre’ye kamuoyu önünde baskı yapıyor.
  • Aralık ayında, Kongre’nin her iki kanadında da bilgilendirme oturumları yapıldı, ancak bu kadar. Capitol Hill’deki kripto düzenlemelerinin yavaş yuvarlanması birkaç faktöre bağlanabilir, ancak belki de en önemlisi kripto düzenlemesinin henüz politikacıların seçimleri kazanmasına yardımcı olmayacağıdır.

Görünüşe göre en az bir düzenleyici düzenleyici kurum, Kongre’nin kripto para birimlerini düzenleme konusunu ele almasını beklemek istemiyor. Dün bir Bloomberg raporuna göre, kriptonun alınıp satıldığı dijital varlık borsaları bu yıl SEC’in düzenleyici radarında.

Başkanlık Çalışma Grubu geçen sonbaharda belirli bir dijital para türüyle ilgili bulgularını yayınladığından beri , SEC, Hazine ve Fed yetkilileri, programlanabilir para konusunda politika önlemleri almaları için seçilmiş Kongre üyelerine kamuoyu önünde baskı yapıyor. Bu raporun yayınlanmasından bu yana, Meclis ve Senato bilgi toplamak ve siyasi puanlar toplamak için ilk oturumları gerçekleştirdi – ama hepsi bu kadar değil.

Kongre hareketsizliği SEC Başkanı için yeterince iyi görünmüyor

Başkan Gensler’in Coinbase, Gemini, Kraken vb. gibi kripto ticaret platformlarının, SEC’in NYSE ve NASDAQ borsalarını denetleme şekline benzer şekilde, ajansının yatırımcı koruması himayesi altında hareket ettiğini görmek istediği bildiriliyor.

Eleştirmenler, kripto para birimlerinin ve blok zinciri tabanlı varlıkların çoğunun Howey Testi kapsamındaki klasik güvenlik tanımını karşılamadığını ve SEC tarafından yönetilmemesi gerektiğini savunuyor. Bununla birlikte, Başkan Gensler “öyle değil” diyor ve kriptodaki günlük yatırımcıların düzenleyici korumalar olmadan risk altında olduğunu iddia ediyor.

Gensler haber makalesinde, “Personelden bu platformları yatırımcı koruma görevi kapsamına almak için her yola bakmalarını istedim” dedi. “[Kripto] ticaret platformları düzenlenmiş alana girmezse, halkın savunmasız olduğu bir yıl daha olacak.”

Dikkatinizi Çekebilir: Solana, Cardano’yu Tekrar En Büyük Ethereum Tehdidi Olarak Geçecek mi?

SEC’in kripto borsalarına yönelik düzenleyici erişiminin aşırı veya makul olup olmadığı açık değil, ancak Kongre’nin bu yıl bu noktaları netleştirmeye yardımcı olmasını beklemeyin.

Kripto düzenlemeleri politikacıların sandıklarda kazanmasına yardımcı olmayacak

Kripto para birimleri, sandık başındaki bir köpek ve Shiba Inu veya Dogecoin’i kastetmiyorum. Seçmen yaşındaki Amerikalıların %86’sı kripto para birimlerini duymuş olsa da, yetişkinlerin yalnızca %16’sı herhangi bir programlanabilir parayı gerçekten satın almış veya takas etmiştir. Kripto, seçmenlerin çoğunluğu bir yana, oy veren nüfusun çoğunluğu için önemli bir sorun değil. Kongrenin her iki kanadında da çoğunluk kontrolünün ele geçirildiği bu Kasım ayındaki kritik ara seçimlerde kripto paranın her iki taraf için de kazanan bir politika konusu olması pek olası değil.

Şu anda yasama organı için bir öncelik olmadığı için SEC, Fed ve Hazine’den kripto ile ilgili daha fazla düzenleyici güç kapması görmeyi bekleyebiliriz. Kongre üyeleri görevde kalmaya fazla odaklanmış durumda ve bunun yerine enflasyonla mücadele, eğitim, çocuk bakımı ve iş yaratma gibi daha büyük sorunları ele alan büyük yasaları geçirmeleri gerekiyor – çünkü bu kripto politikaları olmayacak.

Uzmanlar tarafından seçilen bir borsada kripto para birimleri satın alın ve satın

Dünya çapında binlerce kripto para birimine erişmenizi bekleyen yüzlerce platform var. Ve sizin için doğru olanı bulmak için hangi özelliklerin sizin için en önemli olduğuna karar vermeniz gerekir.

Başlamanıza yardımcı olmak için bağımsız uzmanlarımız, 2021 için size en iyi kripto para borsalarımızdan bazılarını sunmak için seçenekleri gözden geçirdi.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu