HaberlerKripto Para HaberleriSEC

SEC, Kripto Konusunda Yeni Kıdemli Danışman Atadı,Bu Atama Politika Değişikliklerini Ne Yönde Etkiler?

SEC, Corey Frayer ve Bir kaç kişi daha Atadı

Corey Frayer’in atanması Perşembe günü SEC tarafından, ajansın kripto gözetiminde kıdemli bir danışman pozisyonunu üstleneceği iddiasıyla duyuruldu . Ancak Frayer bu tür bir randevu için tam olarak yeni değil. Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi için Reps Maxine Waters ve Brad Miller ile birlikte kıdemli politika danışmanı olarak çalıştıktan sonra, Senato Bankacılık Komitesi üyesi olarak da görev yaptı.

Bu arada, Frayer, Gensler’in yönetici kadrosuna yeni katılan tek kişi değildi. Jennifer Songer, Jorge Tenreiro ve Philipp Havenstein yan yana geldiler ve sırasıyla yatırım yönetimi danışmanı, icra danışmanı ve operasyon danışmanı olarak çalışacaklar.

Ve Gensler o zamandan beri yeni atananlardan memnun olduğunu açıkladı ve onların eklenmesinin takıma getireceğini söyledi;

“politika, uygulama ve ajans operasyonları hakkında en değerli danışman”.

Randevu Gensler’in Kripto Politikaları Konusundaki Duruşunu Nasıl Değiştirebilir?

Frayer’ı atayarak, Gensler’in kripto politikasına ilişkin uzun süredir devam eden kamu pozisyonu potansiyel olarak değişebilir. SEC başkanının her zaman Bitcoin (BTC) gibi kripto para birimlerine maruz kalan borsada işlem gören fonlar ETF’leri hakkında endişelerini dile getirdiğini hatırlayın .

Nisan ayında ABD Senatosu tarafından onaylanmasından bu yana Gensler, tüm kripto projelerini SEC’e kaydolmaya çağırıyor. Ve netliği olmayan düzenlemeler hakkında endişeler dile getirilmiş olsa da, Gensler muhtemelen 2026’ya kadar SEC başkanı olarak hizmet vermeye devam edecek.

Ancak Frayer’in atanmasıyla, özellikle uzun süredir duvara toslamış görünen Bitcoin ile işlem gören ETF’ler konusunda nihayet bir umut olabilir.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.
Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.
Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu