HaberlerSEC

SEC, İddia’ya göre: Crowd Machine’i kayıtsız ICO nedeniyle suçladı

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, Avustralyalı bir adamı, kayıt dışı bir ilk madeni para arzı (ICO) ile ilgili yanlış iddialarda bulunduğu iddiasıyla suçladı.

ABD menkul kıymetler düzenleyicisi, Craig Sproule ve iki şirketini, Crowd Machine ve Metavine’i, firmaların Crowd Machine Compute Token’larının (CMCT’ler) bir ICO’su üzerinden ücretlendirdi. Teklif, Ocak-Nisan 2018 arasında gerçekleşti.

SEC, Sproule’un ICO gelirlerinin Metavine için yeni teknoloji geliştirmeye gideceğini ve firmanın uygulama geliştirme yazılımını merkezi olmayan bir ağ üzerinde çalıştırmasını sağladığını iddia ediyor. Bunun yerine SEC, Sproule ve Crowd Machine‘in yatırımcıları uyarmadan 5,8 milyon doları Güney Afrika’daki altın madenciliği kuruluşlarına yönlendirdiğini iddia ediyor.

Dikkatinizi Çekebilir: ICO Nedir ?

Ayrıca SEC, CMCT satışının kayıt dışı bir menkul kıymet arzı oluşturduğunu ve Sproule ve firmalarının, yatırımcıların akredite olup olmadığını belirlemeden tokenleri bilerek sattığını iddia ediyor.

SEC şikayetini Birleşik Devletler Kuzey Kaliforniya Bölgesi Bölge Mahkemesine sunarak Sproule ve Crowd Machine’i dolandırıcılığa karşı koruma ve federal menkul kıymetler yasalarındaki kayıt hükümlerini ihlal etmekle suçladı. Metavine bir tahliye davalısı olarak hareket ediyor, yani firma davada adı geçmesine rağmen masum bir taraf olarak kabul ediliyor, ancak suçlanan taraf adına fonları elinde tutuyor, bu durumda CrowdFund.

Sanıklar iddiaları ne kabul ettiler ne de reddettiler, ancak onları gelecekteki ihlallerden veya gelecekteki menkul kıymet tekliflerine katılmalarından alıkoyacak ve CMCT tokenlerini kalıcı olarak devre dışı bırakmalarını ve listeden çıkarılmalarını gerektirecek kararlara rıza gösterdiler. Sproule ayrıca halka açık bir şirketin memuru veya yöneticisi olarak hizmet edemez ve 195.047 $ para cezası ödemek zorundadır.

Herhangi bir ayrılma veya para cezası gelecekte mahkeme tarafından belirlenecektir.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu