Altcoin HaberleriHaberlerKripto Para HaberleriRipple (XRP) HaberleriSEC

SEC Davasında Olaylar: Son Dakika Gelişmeleri

SEC vs Ripple Davasından son dakika haberleri...

İLGİLİ AÇIKLAMALARLA İLGİLİ KARARLARIN YAKINDA VERİLMESİNİ UMUT BEKLİYORUZ. Buna ek olarak, SEC’in Ripple argümanını “Uygun yasal prosedürün eksikliği ve adil bir bildirimin olmaması” korumasına reddetme konusundaki dilekçesini reddeden son çözümler ve ayrıca bireysel katılımcıların ilk düzeltilmiş SEC şikayetinin sapması hakkındaki dilekçeleri, diğer eylemlere ve zamanlamaya yol açtı.

DANIŞMA SÜRECİ (DPP) AYRICALIĞIYLA MÜCADELE

Sulh Hakimi Netburn tarafından DPP’ye (Müzakere Sürecinin Ayrıcalıkları) İlişkin Görüş ve Düzenin Kısmi Gözden Geçirilmesi Dilekçesi.

Bu bilgi verildi ve kısa süre içinde bir karar bekleniyor. SEC’e belgeleri dosyalaması emredilirse, Sulh Hakimi Netburn’ün Bölge Yargıcı Torres’e verdiği karara “itiraz” edebilirler. Bu, Sulh Hakimi Netburn’ün kararından sonra en geç 14 gün içinde yapılmalıdır. Ripple’ın itirazlara yanıt vermek için 14 günü var. Bu nedenle, Bölge Yargıcı Torres’in bunu düşünmeye başlamasına 28 gün var, bu da bizi Nisan ayının sonuna geri getiriyor.

Estabrook Notlarının zorunlu transferi için dilekçe. Bu bilgi de verildi ve Yargıç Netburn’den bir karar bekliyoruz.

Bu, müzakere sürecinin ayrıcalığına karşı verilen tüm mücadelenin bir parçası olduğu için, bu kararın Kısmi İnceleme Dilekçesi kararı ile aynı zamanda yayınlanmasına şaşırmayın. Bu nedenle, Estabrook Belgeleri hakkındaki karara yapılacak herhangi bir itiraz, Kısmi İnceleme Önergesi kararına yapılacak herhangi bir itirazla aynı doğrultuda olacaktır.

İkinci Devreye Müzakereci Ayrıcalık Temyizi?

SEC, Sulh Hakimi Netburn ve Bölge Yargıcı Torres önündeki Müzakere Ayrıcalığı davasını kaybederse, SEC’in İkinci Dairede ara temyiz girişiminde bulunma olasılığı vardır. Sırf ara temyiz başvurusunda bulunmak için izin almak için önemli usuli engelleri (Nihai Hüküm Kuralı ve Uzlaşma Emri Doktrini) aşmaları gerekecek ve başarılı olacaklarını sanmıyorum. Ama onları caydırmayacağım ve denerlerse işleri daha da yavaşlatacak.

RIPPLE VE BİREYSEL SORUMLULUKLARININ KARŞILAMALARIN SUNULMASINA İLİŞKİN “EK” UZMAN RAPORUNUN REDDEDİLMESİ TALEBİ.

Ek Rapor Reddi Önergesine yanıt verme süresinin uzatılmasına yönelik herhangi bir talep dışında, SEC’in bu önergeye itirazı 16 Mart 2022’de yapılmalıdır. Taraflar ayrıca uzman görüşlerine itiraz etmek için başka fırsatlara da sahip olabilirler, sadece bu önergeden başka bir şey görmedik.

İLÇE YARGICI TORRES’İN SON KARARLARI

Bölge Yargıcı Torres, (1) SEC’in Ripple’ın “Gerekli Süreç Eksikliği ve Adil Bildirim” Savunma Argümanını Reddetme Önergesini ve (2) Bireysel Sanıkların SEC’in İlk Değiştirilmiş Şikayetini Reddetme Hareketlerini reddettiğine göre, bu kararlar farklı zaman çizelgeleriyle sonuçlanıyor ve yenilemeler.

İlk olarak, SEC, Ripple’ın “Gerekli Süreç Eksikliği ve Adil Bildirim” savunma argümanını ele alan 776 onay talebine yanıt vermelidir. Yargıç Netburn, Bölge Yargıcı Torres’in SEC’in argümanı reddetme hareketini reddetmesinden sonra SEC’e 30 günlük bir süre sınırı verdi, bu nedenle SEC bu yanıtları en geç 11 Nisan 2022’ye kadar Ripple ve bireysel sanıklara vermelidir. Bu yanıtları bugün göremeyeceğiz çünkü bunlar doğrudan Ripple’a ve bireysel yanıtlayıcılara sağlanacak. Özet kararda bu yanıtlar hakkında daha fazla bilgi edinebiliriz.

İkinci olarak, Bireysel Davalıların Geri Çekme Talepleri reddedildiğine göre, Bireysel Davalılar İlk Değiştirilmiş Şikayet Yanıtını sunmalıdır ve SEC ve Bireysel Davalılar orijinal Tahkim Planında sınırlı bir ek açıklama süresi için Şubat 2021’de anlaşmışlardır. Durdurma Önergelerine ilişkin karar tarihinden itibaren 120 gün içinde. Bu nedenle, 120 gün içinde, bireysel davalılarla ilgili olarak, münferit konularda bazı, muhtemelen sınırlı, olgusal ve uzman açıklamaları yapılabilir. Bu sınırlı ek açıklama dönemi 8 Temmuz 2022’de sona eriyor.

Dikkatinizi Çekebilir: ABD’de yaptırımlara uymayan kripto borsalarını arıyorlar

Son olarak, Hukuk Muhakemeleri Kanunu’nun 56.1. Maddesi uyarınca tarafların ilgili Maddi Durum Açıklamalarını ve Özet Yargılama Önergelerine ilişkin ön yazılarını değiştirmeleri için son tarih, İptal ve Kapatma Önergelerinin karara bağlanmasına kadar belirsiz bir tarihe ertelenmiştir. argüman. Bu önergeler hakkında bir karar verildiğine göre, henüz belirlenmemiş olsa da bir süre belirlenebilir.

BÜTÜNLER, İŞBİRLİĞİ YAPMAK İÇİN Hâlâ BAZI YOLLARIMIZA SAHİP OLDUĞUMUZ, İLERLEME GERÇEKLEŞTİRİLDİĞİMİZ (YAVAŞ OLARAK) VE VAKA AÇIKLAMASI VE ARGUMANIN REDDEDİLMESİ İÇİN BAŞVURULARA İLİŞKİN KARARLARIMIZIN ÖNEMLİ KILAVUZ TAŞLARI OLDUĞU ANLAMINA GELMEKTEDİR.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu