Altcoin HaberleriHaberlerKripto Para HaberleriRipple (XRP) Haberleri

SEC Bitcoin, ETH veya XRP Varlıklarını İfşa etmeyi reddetti

Ripple’ın XRP Coini ile ilgili olan SEC Davası’nda Geçen hafta SEC’de çalışanların XRP Varlıklarının Araştırılmasını istedi ancak SEC Buna yanıt olarak, Varlıkları ifşa etmeyi reddetti.

Davalıların talebi, SEC’e Etik Danışmanının dijital varlıklara ilişkin kılavuzunu hazırlamasını emrettiğinde Mahkeme’nin dikkate aldığı düşük alaka düzeyinin çok altına düşüyor ve toplu olarak bile olsa SEC çalışanlarının özel mali işlerine haksız bir müdahaledir, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu‘nun İcra Dairesi’ndeki Duruşma Avukatı Pascale Guerrier bir mahkeme dosyasında söyledi.

ilgili içerik : Ripple, Ethereum’u Yöneten SEC Yetkilisini Görevden Alabilir

Ripple ve yöneticileri, xrp’nin bir menkul kıymet olup olmadığını bilip bilmediklerini zorunlu olarak açan adil bildirim savunmasını ortaya koydular.

Bu nedenle argüman basittir: SEC çalışanları, xrp’nin bir menkul kıymet olduğunu bilmediklerini düşündürecek şekilde, bilmiyorlarsa veya davranmıyorlarsa, o zaman mahkeme veya halk nasıl olur da başka birinin bilmesini bekler.

Ancak SEC, çalışanların ticaret verilerinin etik uyumluluk amacıyla toplandığını söylüyor. Bu etik temizliğin, bir varlığın menkul kıymet olup olmadığıyla hiçbir ilgisi yoktur, ancak yalnızca bir çıkar çatışması ile ilgilidir. SEC, iyi bilinen menkul kıymetlerin genellikle ticaret için temizlendiğini söylüyor.

ilgili içerik : DOT ve ADA, SEC’in tuzağından kurtulabilecek mi ?

Kongre, alım satımlarının gizli olması gerektiğine karar verdi, ancak denetledikleri 100 trilyon dolarlık piyasada operatörler tarafından sayısız kamu öncesi ve sonrası gizli bilgi sağlandığı düşünüldüğünde, içeriden alıp satanların ticaretini önlemek için neden toplamda tam şeffaflık olmaması gerektiği açık değil.

Menkul kıymetler, hepimizin biraz ayrıntılı olarak tanıdığı çok özel bir terimdir. Örneğin, bir bitcoin ETN veya ETF bir menkul kıymettir, ancak bitcoin değildir. Bitcoin bu İzleme Listesinde olsaydı, çalışanların doğrudan bitcoin ticareti yapması yasaklanmazdı.

13 Nisan 2018’den sonra SEC’de xrp’de herhangi bir işlem oldu mu? Bu sorunun cevabı davanın tamamı için çok önemli olabilir, bu verilerin ifşa edilmesini düşük bir alaka düzeyi çubuğu değil, ancak en alakalı olan, bir ticaret varmış gibi, SEC’in kendi kurallarına göre bunu bir menkul kıymet olarak görmediğini gösterecektir.

13 Nisan 2018’den önce SEC’de xrp’de herhangi bir işlem var mıydı? Varsa, neden SEC çalışanları, SEC’in XRP olarak adlandırdığı bir “yasadışı menkul kıymet” ticareti yaptı ve etik komite tarafından, bu tür konuları uygulamak için tasarlanmış biri tarafından yasa dışı bir güvenlik bulundurmak, açık bir çıkar çatışması olduğu için ve bu ticareti yapmak için temizlendi, belki bir güvenlik olarak düşünmediklerindendir ? Daha önce ve sonra yapılmayan işlemler varsa, bu, xrp’nin bir menkul kıymet olduğuna dair adil bir uyarı olmadığını göstermek için çok önemli değil mi?

ilgili içerik : XRP Davası: SEC, Hinman’ın ifadesinin neler ortaya çıkarabileceği konusunda endişeli mi?

Bu nedenle veriler ne olursa olsun, yasanın geçici değil öngörülebilir olması gerektiği için anayasal bir gereklilik olan adil uyarı savunması için çok çok önemli olabilirler.

Öte yandan bu verilerin ifşa edilmesi SEC için daha çok açıklama yükü çünkü çalışanların isimleri açıklanmadığı için herhangi bir mahremiyet veya gizlilik ihlali söz konusu değil, sadece x satın alınan veya satılan çalışan sayısı x xrp gibi toplam bir sayı.

“Açıklama yükü” söz konusu olduğunda, muhtemelen bir veritabanına sadece xrp yazarlardı ve muhtemelen bunu zaten yapmış olduklarını tahmin edebiliriz, çünkü veriler onların lehine olsaydı, onu serbest bırakacaklarını düşünürdünüz.

Tabii ki SEC hala kalem ve kağıtla çalışmıyorsa, bu onların kod ağlarını düzenlemek için oldukça uygun olmadığını gösterecek, bu, Howey testini anlamsız noktaya kadar genişlettiklerini gösterebilecek bir şey.

Buradaki Bitcoin ve eth verileri, SEC’in menkul kıymet olmadığını düşündükleri bir şeye nasıl davrandığını ve şu anda bir menkul kıymet olduğunu söyledikleri bir portakal karşılaştırmasında nasıl davrandığını göstermekle alakalı olacaktır.

Son olarak SEC, SEC’deki bir BT veya İK uzmanı veya eşi tarafından alınan bir yatırım kararının, daha yüksek bir bilgi standardına sahip olmayacakları için alakasız olduğunu söylüyor.

Yargıç Netburn, bu çalışanların neden etik temizliğe tabi olduğunu sorabilir. Belki hepsi aynı ofiste çalıştıkları ve birbirleriyle konuştukları için, bazen SEC’in dava açarak veya soruşturma açarak fiyatını düşürerek kripto kumarhanesinde bir sonraki hangi coinle oynamak istediği hakkındadır.

Ayrıca mahkeme, burada ne olursa olsun, konunun önemini göz önünde bulundurarak, yargıcın “benzersiz bir dava” olarak adlandırması nedeniyle, muhtemelen doğrudan Yargıtay’a temyiz edileceğini ve bunun hem de mahkeme için zaman ve kaynak tasarrufu sağlayacağını göz önünde bulundurmalıdır.

Böyle önemli bir karar verirken, New York mahkemesinin yanı sıra Yüksek Mahkeme ve kamuoyu elbette ilgili tüm bilgilere sahip olmalıdır ve bu, ticari faaliyetinin en açık şekilde gösterdiği gibi, SEC’in konuyu dokuz yıl boyunca nasıl değerlendirdiğini de içermelidir.

Ayrıca, bu kanunun icra yoluyla yapılıp yapılmadığını bilmek de kamu yararınadır bu, nihai olarak yasal kuruma, şimdiye kadar başka davalar çözüldüğü için şu anda eski kanunları yorumlama fırsatı veren ilk not vakasıdır. SEC’i üç yıllığına yargıç, jüri ve infazcı olarak bırakarak bu davranış biçiminin SEC çalışanlarının doğrudan mali olarak yararına olup olmadığı konusundadır.

Çünkü halka maliyeti ağır olmuştur. SEC’in 2010’da kitle fonlamasını durdurma kararı, doğrudan şimdi web 2.0’da gördüğümüz Facebook veya Reddit gibi tekellere yol açtı, çünkü VC’ler rakiplerini destekledikleri şirketlere finanse etmekten hoşlanmazlar.

Zamanımızın daha tuhaf ironilerinden biri, ABD vatandaşlarının bazen ÇKP dezenformasyonunu ve agitprop’u dünya çapında milyonlarca insana kanalize eden aynı Amerikan sosyal medya devleri tarafından siyasi konuşma için sansürlenmesi ve hatta platformdan kaldırılmasıdır.

Web 2.0’daki yeniliklerin 2010’dan sonra fiilen durması tesadüf değil çünkü kitle fonlaması yoluyla halkın parasıyla ‘oy vermesi’ etkili bir şekilde engellendi.

Bundan on yıl sonra, bu alan bir avuç güçlü kripto tekeline dönüşürse suçu üstlenecek olan yargı olacaktır, çünkü bunlar, kripto veya jeton dediğimiz hesap birimleri aracılığıyla hisse senedi özkaynakları ile ilgili bir yasayı kendi kendini yürüten kodlara kadar genişletenler olacaktır.

SEC, kendi adına, her şey onlar için bir güvence ile yetki alanını genişleterek bütçesini ve prestijini artırmak isteyen, kendileri için daha fazla para anlamına gelen, çıkarları olan bir kuruluştur.

Bununla birlikte, yargının tüm meseleleri dikkate alması gerekiyor ve hepsinin başı, kripto pazarını önemli ölçüde etkileyen kararlar alırken SEC’in kripto ticareti yapıp yapmadığını bilmek herkesin çıkarına olan kamu yararıdır.

 

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu