Ethereum Haberleri (ETH)Haberler

SEC Başkanı, ICO’lara Karşı Daha Fazla Dava Açacağının İpuçları Verdi

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, son dört yılını büyük ölçüde asi kripto para ticareti dünyasında dizginlemeye çalışarak geçirdi. Ve bu Gary Gensler’in gözetiminde değişmeyecek, öyle görünüyor.

Yeni atanan SEC başkanı, Salı günü Amerikan Barolar Birliği’nin yıl ortası programının sanal katılımcılarına, daha fazla yaptırım eyleminin – kazançlı ilk madeni para tekliflerine ( ICO’lar ) son veren türden davalar ile kripto dünyasına yönelebileceğini söyledi.

Gensler, “Güvenlik temelli takasların perakende tekliflerini içeren bazı davalar getirdik” dedi ve “Maalesef daha fazlası olabilir.”

SEC başkanı, sözde ” hisse senedi jetonları ” – yani Apple veya Tesla gibi geleneksel bir hisse senedinin sentetik temsilleri olarak işlev gören kripto para birimleri ticaretine atıfta bulundu . Bu belirteçler tipik olarak Ethereum blok zincirinde oluşturulur.

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından bazıları, müşterilerine hisse senedi jetonları sunuyor. Daha dün 18 milyar dolarlık bir değerlemeyle 900 milyon dolarlık bir finansman turu açıklayan FTX, bu ücrete öncülük eden borsalardan biri. Bununla birlikte, bu tür yatırım ürünlerini ABD müşterilerine sunmaz, çünkü muhtemelen SEC, kripto ambalajından bağımsız olarak menkul kıymet bazlı takasların alım satımı yapılacaksa federal menkul kıymetler yasalarına uyması gerektiğini açıkça ortaya koymuştur.

Ancak ABD’deki en az bir kripto şirketi, yasal emsal ne olursa olsun bu suları test etmeyi uygun gördü. Bir kripto yatırım platformu ve dijital cüzdan olan Abra, 2019 ortalarında ABD müşterilerine Apple, Google ve Netflix hisselerinin tokenize edilmiş sürümlerini sunmaya başladı. Hem SEC hem de CFTC’den gelen para cezalarının ardından Temmuz 2020’de bunu yapmayı bıraktı.

Ticaret hacmine göre dünyanın en büyük borsası olan Binance, sadece beş gün önce küresel olarak hisse senedi tokenleri sunmayı bırakacağını duyurdu . Açıkçası, uzaydaki en büyük oyunculardan bazıları düzenleyici rüzgarın hangi yönden estiğini görebilir.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu