Editörün SeçtikleriEkonomi HaberleriHaberlerKripto Para Haberleri

SEC Başkanı: Coinbase Menkul Kıymet olabilecek düzinelerce Token Listeliyor

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ile Coinbase arasında devam eden savaşta hisseler , SEC başkanı Gary Gensler’in ABD’deki en büyük kripto borsasının yasaları çiğnediğini öne sürmesiyle Salı günü tansiyonlar yükseldi.

Senato Bankacılık Komitesi tarafından düzenlenen bir duruşmada konuşan Gensler, Coinbase’in ” menkul kıymet olabilecek düzinelerce jetona sahip olmalarına rağmen ” bir borsa olarak faaliyet gösterme lisansına sahip olmadığını gözlemledi.

ilgili içerik : DOT ve ADA, SEC’in tuzağından kurtulabilecek mi ?

Gensler’in sözleri, menkul kıymetler hakkında doğrudan bir soruya yanıt olarak gelmediği, bunun yerine Senatör Elizabeth Warren’ın (D-Ma) Coinbase gibi borsalar gittiğinde müşterilerin zarar görüp göremeyeceğine ilişkin bir sorguyu yanıtlarken sözü kesildi bu dikkate değerdi.

Gensler’in yorumları, kripto piyasasının mevcut durumu hakkında yaptığı önceki açıklamaları yansıtıyor. Ağustos ayının başlarında, SEC başkanı, “şu anda işlem gören birçok tokenin, gerekli açıklamalar veya piyasa gözetimi olmaksızın, kayıt dışı menkul kıymetler olabileceğine” inandığını söyledi.

Coinbase’in lisanssız menkul kıymetler satabileceğine dair açıklaması, Coinbase CEO’su Brian Armstrong’un Twitter’da SEC’e saldırmasından bir haftadan kısa bir süre sonra geldi ve SEC’i kripto para endüstrisindeki iyi aktörler için şeffaf bir düzenleyici rejim sağlamamakla suçladı.

Armstrong’un tweet atmasından kısa bir süre sonra, SEC’in kendi Twitter hesaplarından biri, yasalara göre menkul kıymetin ne olduğuna dair temel bir tanım sağlayan bir video yayınladı.

ilgili içerik : SEC lideri Genlser iş başında, Kripto’nun Hayatta Kalması için İpler Bizde olmalı.

kripto endüstrisindeki birçok kişinin Coinbase’i trollemek olarak yorumladığı bir hareket. dedi.

Coinbase sözcüsü, şirketin Gensler’in menkul kıymet niteliğindeki düzinelerce tokeni listeleyebileceği yönündeki yorumu hakkında şimdilik yorum yapmaktan kaçınacağını söyledi.

Gensler kriptoda düşüş yaşıyor

Salı günkü duruşma, siber güvenlik ve Robinhood’un iş modeli de dahil olmak üzere bir dizi başka konuya değinirken, kripto, Senatörler tarafından en sık gündeme getirilen konuydu.

Ana eyaleti Wyoming’de kripto şirketlerini çekmek için yasalar çıkaran Senatör Cynthia Lummis (R-Wy), Toomey’in sektör için net kuralların olmaması konusundaki endişelerini tekrarladı ve Gensler’in sorumlu finansal inovasyondan yana olup olmadığını sordu.

Gensler, inovasyondan yana olduğunu ve SEC’in yeni şirketleri ajansla ilişki kurmaya teşvik ettiğini söyledi.

ilgili içerik : Ripple, Mücadeleye devam ediyor. SEC Çalışanlarının XRP Varlıklarını Ortaya Çıkarmaya çalışıyor.

Ancak genel olarak, konu kripto para birimine geldiğinde Gensler’in tonu düşüş eğilimindeydi. Ticaret ve diğer işlemlerle ilgili yüksek ücretler için endüstriyi patlatan ve finansal katılım vaadini yerine getiremeyen Warren’a sempatik görünüyordu. Gensler, Warren’a Komisyonun endüstriyi denetlemek için daha fazla kaynağa ihtiyacı olduğunu söyledi.

6 bin proje var ve bazıları emtia iken, birçoğu kanunen menkul kıymetler” dedi. “Şu anda bu ülkede zarar gören birçok kişi var… Bu kriptodan sonra daha fazla [zarar] olacak. alan, yatırımcı koruma alanının dışında kalmaya çalışıyor.

Duruşmadaki diğer kripto şüphecileri arasında, kriptonun kara para aklama karşıtı yasaları çiğneme potansiyeli konusunda uyarıda bulunan ve ” İstihbarat tarafında gördüğüm şeylerden bazıları ahmakları korkutuyor ” diyen dış ilişkiler uzmanı Mark Warner (D-Va) vardı. 

Warner, kripto endüstrisinin destekçilerini harekete geçirme kapasitesini kabul etti, Kongre’de komisyoncuların tanımına ilişkin yakın tarihli bir anlaşmazlığa atıfta bulundu ve “örgütlenmediğini söyleyen bir grup için, hiç bu kadar çok yayını olan bir grup görmedim” dedi. kripto topluluğu zaten var. ”

Tüm bunlar, Salı günkü duruşmanın ve SEC ile Coinbase arasında devam eden çatışmanın, düzenleyici ve Kongre hızla büyüyen kripto endüstrisini denetlemek için kurallar oluşturmaya çalıştığı için muhtemelen uzun bir savaş olacağını gösteriyor.

Daha Fazla Kripto Para Haberleri için tıklayın.

Daha Fazla Son Dakika Kripto para Haberleri İçin tıklayın.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.
Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.
Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu