HaberlerKripto Para HaberleriSEC

SEC Başkanı, Ajansın Kripto Menkul Kıymetler Yasasını Nasıl Uyguladığını Açıklıyor

  • SEC’in 2022 düzenleyici gündemi doğrultusunda menkul kıymetler yasasını açıkladı.
  • Ethereum’un (ETH) bir menkul kıymet olup olmadığıyla ilgili bir soruyu boykot etti.

Görevdeki ABD SEC başkanı Gary Gensler , dijital finans alanındaki kriptolara menkul kıymetler yasasını nasıl uyguladıklarına dair kapsamlı bir açıklama ile havayı temizledi.

SEC’in sektörü düzenlemedeki öncelikleri doğrultusunda kripto menkul kıymetler kanunu uygulamasını tartıştı. Gensler, ” SEC’deki rolümüz , halkın hala temel korumaya sahip olmasını sağlamak” olduğunu vurguladı. Ek olarak, bu, SEC’in 2022 için açılış düzenleme gündeminin bir parçasını oluşturur.

Eğer halktan para topluyorsanız ve halk o organizatöre, sponsora, o grubun çabalarına dayalı bir kâr beklentisi içindeyse – bu menkul kıymetler kanunları dahilindedir ve bu menkul kıymetler kanunları dahilindedir çünkü Kongre geniş bir fırça ile boyanmıştır.

İlginç bir şekilde, tokenize edilmiş herhangi bir yatırımın bir menkul kıymet olduğunu belirtti. Ve bununla birlikte SEC, ona göre yalnızca genel halkın kripto alanında korunmasını sağlamak için var oluyor.

Sizi – yatırım yapan halkı – korumak isterler, böylece doğru bilgiye veya tam ve adil bilgi denilen şeye sahip olursunuz ve sizi dolandırıcılığa, dolandırıcılara ve benzerlerine karşı korurlar. SEC’deki rolümüz, halkın hala temel korumaya sahip olmasını sağlamaktır.

Tüccarların kripto kullanarak kitle fonlaması konusundaki sorusuna yanıt olarak Gensler, tüm bu fenomenlerin halktan fon toplama yolları olduğunu vurguladı. Bu kripto faaliyeti, komisyonun halkı yatırımcıların “Menkul Kıymetler Yasası’nın dolandırıcılıkla mücadele hükümlerine” uyup uymadığı konusunda eğitmesinin nedenidir.

Dikkatinizi Çekebilir: Ripple, bu hafta SEC ile savaşında zafer kazandı

Ayrıca Gensler, yenilikleri sevdiğini belirtti. Bununla fintech projelerinin menkul kıymetler yasalarına uymasını ve yatırım sözleşmelerini tescil ettirmesini bekliyor. Bu arada Gensler, Ethereum’un (ETH) bir menkul kıymet olup olmadığıyla ilgili bir soruyu boykot etti.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu