Altcoin HaberleriBitcoin HaberleriBlockchain HaberleriEditörün SeçtikleriHaberlerKripto Para HaberleriSEC

SEC: Allison Lee Haziran’da İstifa Edecek

SEC Komiseri Allison Lee Haziran'da İstifa Edecek

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komiseri (SEC) Allison Herren Lee, Haziran ayında görevinden ayrılacağını açıkladı. Li, kripto para birimlerinin bir rakibi olarak kabul edilir ve daha sıkı düzenlemeyi savunur.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Allison Herren Lee (Allison Herren Lee) tarafından bildirildiği üzere, SEC Komiseri olarak görev süresi bu yılın Haziran ayında sona eriyor. Başkan Joe Biden’a, pozisyonu için yeni bir çalışan onaylanır onaylanmaz departmanda çalışmayı bırakma niyetinde olduğunu bildirdi.

SEC’den ayrıldıktan sonra Lee, İtalya’da misafir profesör olarak ders vermeyi planlıyor. Önümüzdeki aylarda Lee, görevlerini iyi niyetle yerine getirmeye ve SEC inisiyatiflerinde aktif rol almaya devam edecek, bu nedenle kripto para birimlerinin düzenlenmesinde daha fazla ilerleme kaydetmeyi dört gözle bekliyor.

“SEC komisyon üyesi olarak hizmet etmekten ve yatırımcıların ve halkın yararına hizmet etmekten onur duydum. Kendini işine adamış devlet çalışanları olan meslektaşlarımla çalıştığım için şanslıyım” dedi.

Lee, SEC komisyon üyesi olmadan önce on yıldan fazla bir süre SEC için finansal araçlar konusunda danışman olarak çalıştı ve bu pozisyonda üç yıldan az bir süre kaldı. Ocak-Nisan 2021 arasında Li, SEC’in geçici başkanı olarak görev yaptı ve ardından Gary Gensler bu göreve onaylandı.

Dikkatinizi Çekebilir: Mark Zuckerberg: “Yakın gelecekte NFT’yi Instagram’da uygulayacağız”

Lee’nin daha önce enerji endüstrisinde çalıştığı göz önüne alındığında, çevrenin korunmasını savunuyor. Bu, komisyon üyesinin çevreye zarar verdiğine inanarak kripto para birimlerini desteklememesinin nedenlerinden biriydi. Geçen yıl, Georgetown Üniversitesi’ndeki bir konferansta Lee, SEC’in kripto para birimlerini denetleme yaklaşımında değişiklik yapılmaması çağrısında bulundu.

Düzenleyicilerin teknolojiye ayak uydurması gerektiğini söyledi, ancak bu, kurumun onlarca yıldır iyi işleyen ilkelerini terk etmesi gerektiği anlamına gelmiyor. Ayrıca Li, multi trilyon dolarlık kripto para birimi endüstrisinin mevcut yasaları ve düzenlemeleri görmezden geldiğini belirtti.

Bu ayın başlarında, SEC Yatırım Yönetimi Direktörü William Birdthistle, Komisyonun yatırım danışmanları ve şirketler için kripto para birimi uzmanlarından gelen yeni önerileri dikkate almaya hazır olduğunu duyurdu.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu