KimdirRehber

Scott Minerd Kimdir ? Scott Minerd

Scott Minerd Kimdir ? Scott Minerd

Scott Minerd Kimdir , Guggenheim Partners’ın kurucu ve yönetici ortağıdır. Global Baş Yatırım Sorumlusu rolünde, firmanın yatırım stratejilerine rehberlik eder ve çok çeşitli sabit getirili ve hisse senedi menkul kıymetlerinde müşteri hesaplarını denetler.

Daha önce Minerd, Credit Suisse First Boston’da Sabit Getirili Kredi Ticaret Grubu için alım satım ve risk yönetiminden sorumlu bir genel müdürdü. Bu pozisyonda şirket tahvili, imtiyazlı hisse senedi, para piyasaları, ABD devlet kurumu ve devlet borcu, türev menkul kıymetler, yapılandırılmış borç ve faiz oranı takası ticaret birimlerinden sorumluydu.

Bundan önce Minerd, Morgan Stanley’nin Londra merkezli Avrupa Sermaye Piyasaları Ürünleri Ticaret ve Risk Müdürüydü. Ayrıca Merrill Lynch ve Continental Bank’ta sermaye piyasalarında görev yapmıştır. Ayrıca Yeminli Mali Müşavir olarak görev yaptı ve Price Waterhouse’un kamu muhasebe firmasında çalıştı.

Minerd, New York Federal Rezerv Bankası’nın Finansal Piyasalar Yatırımcı Danışma Komitesi’nin bir üyesidir ve NY Fed Başkanına ve bankanın üst yönetimine mevcut finansal piyasalar ve kamu ve özel sektörün sistematik riskleri daha iyi anlama ve azaltma yolları hakkında tavsiyelerde bulunur. . Minerd ayrıca Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Teşkilatı ile birlikte çalışarak özel sektör altyapı yatırımlarının araştırılması ve analizi konusunda tavsiyelerde bulunur ve Dünya Ekonomik Forumu’na katkıda bulunan bir üyedir. The Wall Street Journal, The Financial Times, Bloomberg ve CNBC gibi önde gelen finansal medya kuruluşlarına düzenli olarak konuk oluyor ve günümüzün finansal iklimi hakkında görüşlerini paylaştığı CNBC’ye katkıda bulunuyor.

Minerd, Wharton School, Pennsylvania Üniversitesi, Philadelphia’dan Ekonomi alanında lisans derecesine sahiptir ve Chicago Üniversitesi İşletme Enstitüsü ve Pennsylvania Üniversitesi Wharton Okulu’nda lisansüstü çalışmalarını tamamlamıştır.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.
Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.
Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu