Bitcoin HaberleriHaberlerKripto Para Haberleri

Scott Minerd, Bitcoin 10.000 Dolara Düşebilir

Scott Minerd, Bitcoin 10.000 Dolara Düşebilir

Guggenheim Investments başkanı Scott Minerd’e göre Bitcoin 10.000 dolara düşme riski altında.

CNBC ile yaptığı konuşmada, kripto piyasalarının tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaştıktan sonra yaklaşık %70 ila %80 oranında çökme eğilimine dikkat çekti.

Böyle bir model, birkaç yıl önce, acı veren bir ayı piyasasının Aralık 2017’de 20.000 dolardan bir yıl sonra sadece 3.545 dolara düştüğünü gördüğünde görüldü – 12 aylık alanda yaklaşık %82.2’lik bir düşüş.

Bitcoin’in en son rekor kıran 64,863,10$’ı Nisan ortasında geldi. Bu geri dönüş tekrarlanırsa, dünyanın en büyük kripto para birimi 13.000 dolara kadar düşebilir.

Şu anda, BTC ticaretini tüm zamanların en yüksek seviyelerine %50 indirimle görüyoruz – ancak Minerd, en kötüsünün henüz gelmediğine kesinlikle inanıyor. Ekledi:

“Bu şekilde ifade edersem, Bitcoin satın almak için acele etmem ve şu anda ona sahip olmak için herhangi bir sebep göremiyorum. Bir spekülatör olacaksanız, daha da düşeceğini tahmin edin.”

Kimse Kabul Etmiyor

Minerd’in tahminlerinin düzenli olarak değiştiğini belirtmekte fayda var – Aralık 2020’de Bitcoin’in 400.000 dolar değerinde olması gerektiğini cesurca belirtmişti.

Diğerleri, BTC’nin geçen Ekim’den bu yana görülmeyen bir seviye olan 10.000 dolara düşeceği görüşüne katılmıyor.

Bloomberg Intelligence’dan Mike McGlone, Dogecoin’in fiyatında gördüğümüz dudak uçuklatan dalgalanma gibi kripto piyasalarının “aşırılıkları” temizlemesinin ardından Bitcoin’in bu yılın ikinci yarısında “parlamaya hazır” olduğunu söyledi.

Ancak şu anda piyasalarda olup bitenlere yakından bakıldığında, Bitcoin 30.000 doları korumak için bir savaşla karşı karşıya ve inatla 33.000 dolara tutunuyor.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.
Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.
Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu