Bitcoin HaberleriHaberlerKripto Para Haberleri

Scaramucci: Bitcoin birçok Latin Amerika ülkesinde yasal ihale olacak

Skybridge Capital'in yaratıcısı, bir süre sonra ilk kripto para biriminin bir dizi Latin Amerika ülkesinde (El Salvador hariç) yasal ihale rolünü oynamaya başlayacağını varsayıyor.

Skybridge Capital’in kurucusu Anthony Scaramucci, giderek daha fazla ülkenin kendi bölgelerinde Bitcoin’i yasal ihale olarak kabul etmesini bekliyor.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Başka bir röportajda Scaramucci, Bitcoin’i mevcut durumunda erken benimseyen bir tekno varlığı olarak gördüğünü belirtti. Fark etti ve kendi görüşüne göre, bir süre sonra en eski kripto varlığın sadece yalnız El Salvador için değil, aynı zamanda bir dizi diğer Latin Amerika devleti için de yasal bir ihale olacağını fark etti.

El Salvador’un geçen sonbaharda Bitcoin’i yasal bir ihale olarak kabul etmeye başladığını hatırlayın. O zamandan beri BTC, ülke topraklarında ABD doları ile aynı haklara sahip olarak faaliyet gösteriyor. Ocak ayında El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele, bu yıl 2 ülkenin daha onların yolunu izleyeceği yönündeki tahminini dile getirdi.

Dikkatinizi Çekebilir: Kripto Para Piyasasının Analitik İncelemesi

Devere Group CEO’su Nigel Green de Ocak ayında bu konudaki varsayımlarını dile getirerek, 2022’de 3 ülkenin BTC’yi yasal ihalesine çevireceğini kaydetti. Buna karşılık, Bitmex kripto türevleri ticaret platformunun CEO’su Alex Hoptner, 2021 sonbaharında 2022’nin sonunda 5 ülkenin Bitcoin’i yasal bir ihale haline getireceğini öne sürdü.

Gelecek için tahminler

Skybridge Capital’in başkanı kısa süre önce kendi BTC fiyat tahminini 100.000 $ olarak güncelledi ve en eski kripto varlığının yakın gelecekte olmasa da jeton başına 500.000 $’a ulaşabileceğine inanıyor.

Ayrıca 2025‘in sonunda Bitcoin’in bir milyardan fazla cüzdanda depolanmasını ve BTC kullanıcılarının önümüzdeki on yılda 2,5-3 milyara ulaşmasını bekliyor.

Son zamanlarda Scaramucci’nin defalarca Bitcoin’i enflasyona karşı bir korunma olarak değerlendirmediğini söylediğini belirtmekte fayda var.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu