HaberlerKripto Para HaberleriMetaVerse Haberleri

Satılık Mı? Zuckerberg’in Kripto Rüyası Dağılıyor

Satılık Mı? Zuckerberg'in Kripto Rüyası Dağılıyor

Satılacak Mı?

Mark Zuckerberg, kripto para projesi için büyük umutlara sahipti. Hatta bunu Kongre’nin önünde bile savundu. Bununla birlikte, yeniden markalaşma ve çok fazla gecikme ve barikatların ardından Zuckerberg’in sonunda kripto tutkularını sona erdirmesi gerekecek gibi görünüyor. Görünüşe göre, Diem Derneği şu anda yatırımcıları tazmin etmek için yeterli sermaye biriktirmek için varlık satışını düşünüyor. Fikri mülkiyetinin nasıl paketlenip satılacağını bulmak için yatırım bankacılarına danışılıyor. Dernek ayrıca, teknolojinin geliştirilmesinde yer alan mühendisler için pozisyonlar bulmaya çalışıyor. Ancak, hiçbir şey kamuya açıklanmadı ve tartışmalar hala oldukça sessiz.

Meta, Diem projesinin yaklaşık üçte birine sahipken, geri kalanı VC firmaları ve teknoloji şirketlerini içeren Diem Derneği üyelerine aittir. Bu ortak şirketlerden bazıları Andreessen Horowitz, Union Square Ventures, Ribbit Capital, Thrive Capital ve Temasek Holdings’dir.

Dikkatinizi Çekebilir: Hacker, “Hacklenemez” Donanım Cüzdanından 2,5 Milyon Dolar Kripto Para Kurtardı

Diem Projesinin Tarihçesi

Diem Derneği ilk olarak Libra olarak biliniyordu ve 2019’da Facebook tarafından kendi sabit paralarını piyasaya sürmek için bir platform olarak tanıtıldı. Diğer şirketlerden ve markalardan destek almasına rağmen, küresel düzenleyici inceleme girişimin önünde büyük bir engel olduğunu kanıtladı. Zuckerberg’in Kongre tanıklığından sonra, birkaç ortak gemiden atladı ve proje Diem olarak yeniden adlandırıldı . Proje acı çekmeye devam etti ve birkaç hedefe geri dönmek zorunda kaldı. Bir diğer büyük darbe ise kurucu David Marcus’un kaybıydı ., geçen yıl Meta’dan istifa etti. Sonunda Diem stabilcoinlerinin geçen yılın sonunda çıkarılmaya başlayacağı göründüğünde, tabuttaki son çivi ABD Federal Rezervinin direnişi şeklinde geldi. Stabilcoin’ler Meta’nın ortak şirketi Silvergate tarafından verilecekti. Ancak, Fed yetkililerinden projeye yeşil ışık yakma konusundaki belirsizlik ve gecikme, Silvergate’in varlığı ihraç edememesine neden oldu.

Novi’den Cansız Rapor

Meta’nın kripto girişimlerinden bir diğeri de Novi cüzdanıydı. Başlangıçta stablecoin projesi için dijital bir cüzdan olarak kavramsallaştırılan pilot proje yalnızca ABD ve Guatemala’da başlatıldı. Milletvekilleri, özellikle ABD Demokratları, hem Novi cüzdanının hem de Diem projesinin Meta’ya gereksiz etki vereceğine ve ulusal ekonomiyi olumsuz etkileyebileceğine inanıyorlardı. Bu nedenle her iki projenin de durdurulmasını talep ettiler.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu