HaberlerNFT Haberleri

“Sansürlü” NFT’ler Wikileaks Kurucusuna Yardımcı Olmak İçin Fon Topluyor Gerçek Gündem Haberleri’ne Göre Anlık Gelişmeler

“Sansürlü” NFT'ler Wikileaks Kurucusuna Yardımcı Olmak İçin Fon Topluyor Gerçek Gündem Haberleri'ne Göre Anlık Gelişmeler

Pak, Julian Assange Ile İşbirliği Yapıyor

İki üretken etkileşimli blok zinciri sanat eserinden oluşan yaklaşmakta olan ‘Censored’ NFT koleksiyonunun müzayedesi 7 Şubat, 14:00 GMT’den başlayacak. İlk bölüm, Assange’ın hapishanede kaldığı toplam gün sayısını sayan, tek bir NFT başlığı olan ‘Saat’tir. NFT dinamik ve üretkendir ve günleri saymaya devam edecek şekilde programlanmıştır. Ritmik bir kalp atışıyla yanıp sönecek şekilde tasarlandı ve parça için teklif, censored.art web sitesinde 1 ETH’den başlayacak.

AssangeDAO ‘Saat’ İçin Teklif Vermek İçin Toplandı

Aralık ayı ortasında, ABD hükümeti, Assange’ın iadesini engelleyen bir Birleşik Krallık mahkemesi kararına karşı yapılan temyiz başvurusunu kazandı. ABD’ye iade edildikten sonra Assange, “doğru bilgileri yayınlamak” suçlamasıyla 175 yıl hapis cezasıyla karşı karşıya kalacak.

Aynı gün, bir Telegram grubunda örgütlenen bir ‘cypherpunk’ grubu, Julian Assange’ın hapishaneden kurtarılması için farkındalık ve destek sağlamak amacıyla merkezi olmayan özerk örgüt AssangeDAO’yu kurmaya karar verdi. Kuruluş, ‘Clock’ NFT’sine teklif vermek ve Julian Assange’ın yasal savunma fonuna katkıda bulunmak için bağımsız olarak yaklaşık 12.569 ETH, yani yaklaşık 38.8 milyon dolar topladı. Wikileaks’in kurucusu şu anda bir Londra hapishanesinde tutuluyor ve ABD’ye iadeyle mücadele ediyor.

Dikkatinizi Çekebilir: Hashstack Finance, Açık Protokol Testnetini Başlatarak DeFi’nin Yüksek Kredi Teminat Gereksinimlerini Çözüyor

AssangeDAO üyeleri, Pak tarafından Assange ile ortaklaşa yayınlanan NFT’ye teklif vermek için kullanacakları JUSTICE yönetişim belirteçleri karşılığında ETH yükseltiyor. Tüm müzayede gelirleri, Assange’ın davasını desteklemek için Wau Holland Vakfı’na yatırılacak.

ALINAN HABERLERİ

Bilgi Özgürlüğünü Desteklemek İçin ‘Sansürlü’ NFT’ler

Koleksiyonun ikinci bölümü olan ‘Censored’ 48 saatlik açık bir baskıdır. Bu, sınırsız NFT’ye sahip olacağı ve herkesin 48 saat boyunca buna katılabileceği anlamına gelir. Katılımcılar, topluluğa yayınlamak istedikleri bir mesajı, mesajı görüntüleyecek bir NFT’yi basarak belirtebilirler. Bu, bir kelime, sembol, ifade, amaç, hipotez, fikir, soru, vizyon, inanç, plan, ipucu, düşünce, duygu veya şema içerebilir. Bir NFT olarak görüntülenecek olan mesaj, sansürü temsil edecek şekilde işaretlenecektir.

NFT’ler ücretsiz olarak basılabilir, ancak herhangi bir miktardaki katkılar memnuniyetle karşılanmaktadır. Pak, koleksiyondaki ilk NFT’yi ‘Pak buradaydı’ yazan bir mesaj olarak bastı ve bu amaca 100 ETH katkıda bulundu. Open Edition koleksiyonundan elde edilen tüm gelir, bilgi özgürlüğü, eğitim, dijital gizlilik, sağlık ve hayvan hakları kuruluşlarını destekleyen kuruluşlara gidecek.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu