HaberlerKripto Para HaberleriMetaVerse Haberleri

Samsung, Metaverse Etkinliğinde Kripto Uyumlu Cüzdanını Tanıttı

“Unpacked 2022” olarak adlandırılan etkinlik, izleyicilerin Decentraland metaverse’de düzenlenen ve Samsung 837X’te ayrılmış bir sanal alana katıldığı metaverse’de gerçekleştirildi. Seyircilerin yeni amiral gemisi telefonları ön sipariş verebilmeleri için piyango tarzı çekilişlerin yer aldığı metaverse etkinliğine 100.000’den fazla kişi kaydoldu.

Samsung’a göre cüzdan, kullanıcıların kripto para birimleri içeren “karmaşık dijital ürünlere erişmelerini ve keşfetmelerini” sağlayacak.

Yeni cüzdan, firmanın ödeme platformu Samsung Pay altında çalışacak. Galaxy S22 serisi akıllı telefonlara entegre edilecek olan cüzdan, artık Samsung’un donanım tabanlı bir güvenlik katmanı olan Knox Vault platformu aracılığıyla şifreleme yoluyla blok zinciri anahtarlarını saklayabilecek ve güvenliğini sağlayabilecek.

Dikkatinizi Çekebilir: Tennessee Milletvekili Kripto Dostu Faturalar Önerdi

Knox Vault, bir akıllı telefonun işletim sistemiyle birlikte çalışan, ancak ayrı bir bellek çekirdeği aracılığıyla çalışan bir donanım modülü aracılığıyla blok zinciri anahtarları gibi hassas verileri şifreleyerek ve yalıtarak çalışır, böylece veriler için her iki yazılımdan da değiştirilemeyen koruyucu bir duruma izin verir. seviye ve donanım seviyesi, cihazın kaybolması durumunda.

Samsung’dan kripto uyumlu bir cüzdanın piyasaya sürülmesi, kripto benimsenmesi için çok önemli bir hareket olarak görülebilir. Kriptoya hazır mobil cihazlarla, kripto donanım cüzdanı taşımak istemeyen kullanıcılar için kripto ödemesi erişilebilir hale getirilebilir. Bu tür özellikler, kripto kullanıcılarının akıllı telefonlar gibi günlük cihazları kullanma esnekliğine ve rahatlığına sahipken kripto anahtarlarını güvende tutmalarına olanak tanır.

Samsung’un en yeni amiral gemisi akıllı telefon serisi için bu yeni özellik setinin piyasaya sürülmesi, Apple Pay ödeme platformu hala kripto ve blok zinciri uygulamalarıyla doğrudan entegrasyonu olmayan, alandaki rakibi Apple’ı geride bırakma teklifi olarak görülebilir. Bu yılın başlarında CES 2022’de Samsung, yeni akıllı TV serisinin yerleşik NFT özelliklerine sahip olacağını duyurdu .

Cüzdan, blok zinciri ve kripto anahtarlarının yanı sıra, devam eden küresel salgınla savaşmak için öğrenci kimlikleri, ehliyetler, dijital veya araba anahtarları, kredi ve banka kartı detayları, biniş kartları ve hatta dijitalleştirilmiş aşı kayıtları gibi kişisel kimlik verilerini de güvence altına alacak ve saklayacaktır.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.

Bir Yorum

  1. Önüne gelen kripto çıkarıyor cüzdan çıkarıyor bilmem ne yapıyor artık şu kripto para olayı yerni bulcaksa bulsun zaten tüm dünya kabullendi düzgün bir şey yapsınlar düzenlesin adam gibi ya

Başa dön tuşu