HaberlerKripto Para Haberleri

Salvadorluların %75’i Bitcoin’i Yasal İhale Yapma Planları Konusunda Hala Şüpheli

Salvadorluların %75'i Bitcoin'i Yasal İhale Yapma Planları Konusunda Hala Şüpheli

Salvadorluların %75’inden fazlası, başkanlarının Bitcoin’i yasal ihale yapma planlarına şüpheyle bakıyor.

BTC’ye ABD doları ile birlikte resmi para birimi statüsü verilmesine iki aydan az bir süre kala, bir anket nüfusun %20’sinden azının radikal önlemleri onayladığını gösteriyor.

Disruptiva’nın anketi ayrıca katılımcıların %46’sının Bitcoin hakkında hiçbir şey bilmediğini ve %65’inin kripto para biriminde ödeme almak istemediğini gösterdi.

El Salvador, dijital varlığın 7 Eylül’de yasal ihale haline gelmesinden önce Bitcoin’i benimsemek için aceleyle hazırlıklar yapıyor.

Salvadorluları hükümetin resmi kripto cüzdanını indirip kullanırlarsa 30 $ Bitcoin ile ödüllendirmek için planlar var – ancak bu veriler tüketicilerin biraz daha ikna edici olması gerekebileceğini gösteriyor.

Anketi gerçekleştiren Disruptiva’dan bir yetkili şunları söyledi:

“Bu, dijital dönüşüm için riskli bir bahis.”

Kripto Pazarı Güncellemesi

Bitcoin şu anda 30.000 doların üzerinde kalmak için mücadele ediyor – ancak Bloomberg Intelligence’ın son raporuna göre, dünyanın en büyük kripto para birimi 2021’in ikinci yarısında “parlamaya hazırlanıyor”. Yazarlar şunları yazdı:

“Kripto piyasası muhtemelen 2H’de daha yetişkin bir aşamaya giriyor ve Bitcoin’in parlaklığını yeniden kazandığını görüyoruz. Dogecoin tarafından örneklendiği gibi 1H fazlalıkları hafifletildi ve ana akım göç eğilimi oldukça güçlü görünüyor.”

Bloomberg’e göre, Bitcoin’in oynaklığı da önümüzdeki aylarda düşecek.

Rapor, Ether’in “boğa piyasasında indirimli göründüğünü ve bir süre için 2.000 ila 4.000 dolar arasında konsolide edebileceğini” ekledi. Ancak analistler, ETH’nin 2017’de Bitcoin ile gördüğümüz modeli takip edebileceğine inanıyor – bu yılın son çeyreğinde patlayıcı bir büyüme sağlayabilecek bir şey.

Günlük aktivite söz konusu olduğunda, DOGE en iyi performans gösterenlerden biridir. Bunun muhtemelen bir tweet’te şaka kripto para biriminin BTC ve ETH’den daha etkili bir ödeme yöntemi olabileceğini öneren Elon Musk ile bağlantılı olduğunu duymak sizi şaşırtmayacaktır.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.
Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.
Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu