HaberlerKripto Para Haberleri

Sadece RBI’dan Rabi Sankar değil, bu koca kafalılar da kriptoyu sevmiyor

Dijital sanal varlıklardan elde edilen gelire ilişkin yeni bir vergi rejimine rağmen, kripto para birimleri yasallık açısından hala gri bir bölgede kalıyor. Bazıları yatırımcıların netlik kazanması için daha fazla düzenleme çağrısında bulunurken, diğerleri tam tersi bir yol izledi ve tek seçeneğin tam bir yasağın olduğunu belirtti. Hindistan Merkez Bankası Başkan Yardımcısı T. Rabi Sankar da bu kişilerden biri.

Rabi Sankar, 14 Şubat’ta yaptığı bir konuşmada tüm kripto para birimlerini ağır bir şekilde eleştirdi ve herhangi bir düzenleyicinin bu varlıklar üzerinde hakimiyet kurmasının mümkün olmadığını söyledi.

“Kripto para birimlerinin bir para birimi, varlık veya emtia olarak tanımlanmaya uygun olmadığını da gördük; temel nakit akışları yoktur, içsel değerleri yoktur; bunların Ponzi planlarına benzediğini ve hatta daha da kötü olabileceğini” söyledi Rabi Sankar.

Ancak RBI vali yardımcısı, kripto para birimlerinin tek açık eleştirmeni olmadı. İşte kripto para birimlerine saygısı olmayan diğer bazı ünlü rakamlar.

Warren Büfesi

Efsanevi yatırımcı, kripto para birimlerinin temelde hiçbir değeri olmadığını ve hiçbir şey üretmediklerini söylemişti. “Çoğalmıyorlar, size bir çek gönderemiyorlar, hiçbir şey yapamıyorlar ve umduğunuz şey, bir başkasının gelip size daha sonra onlar için daha fazla para ödemesidir, ancak o zaman sorun o kişidedir.. Değer açısından: Sıfır, ”dedi Buffet CNBC’ye.

Dikkatinizi Çekebilir: Kripto topluluğu, dijital para biriminin tamamen yasaklanması çağrısına nasıl tepki verdi?

Berkshire Hathaway’in başkanı geçmişte kripto para birimlerinden hoşlanmadığı hakkında birkaç yorum yaptı.

Charlie Munger

Tıpkı arkadaşı ve ortağı gibi, Berkshire Hathaway’in başkan yardımcısı da kripto para birimleri hakkında birkaç güçlü açıklama yaptı. Munger, Australian Financial Review’a verdiği demeçte, “Keşke hiç icat edilmemiş olsaydılar” dedi. Munger, tüm gelişmeyi “iğrenç” ve medeniyetin çıkarlarına aykırı olarak nitelendirdi.

Joseph Stiglitz

Amerikalı ekonomist ve Nobel Ödülü sahibi, Bitcoin’in ülkeler tarafından düzenlenmeye başladığında başarılı olamayacağını da belirtti.

“Benim düşüncem, bunu kara para aklama ve diğer tüm bu faaliyetlere bulaşmamak için düzenlediğinizde, Bitcoin’e talep olmayacak. Suistimalleri düzenleyerek, onu varoluştan düzenleyeceksiniz. Kötüye kullanımlar nedeniyle var ”dedi Bloomberg’e Ocak ayında.

peter gemisi

Euro Pacific Capital Inc’in CEO’su ve baş küresel stratejisti, çoğu kripto para biriminin şiddetli bir eleştirmenidir.

“Mantıklı olabilecek tek kripto para birimleri meşru kripto para birimleri olacaktır. Tıpkı gerçek parayla desteklenen kağıt para olan fiat kağıt para birimini sevmediğim gibi, fiat dijital para birimini de sevmiyorum. Ancak, altınla desteklenen ve altınla kullanılabilecek bir dijital para biriminiz varsa, o zaman sorun değil, bu harika, bence bu mükemmel işleyecek,” dedi Schiff.

Paul Krugman

Paul Krugman, bir süredir Bitcoin ve diğer altcoinlere karşı uyarıda bulunan bir başka Nobel ödüllü. Mayıs 2021’de The New York Times için yaptığı görüş sütununda Krugman, Bitcoin’in hala bir işlem yöntemi olarak geniş çapta kabul edilmediğini vurguladı – herhangi bir para birimi için gerekli olan bir şey.

“On iki yıl sonra, kripto para birimleri normal ekonomik aktivitede neredeyse hiçbir rol oynamıyor. Neredeyse spekülatif ticaretin aksine bir ödeme aracı olarak kullanıldığını duyduğumuz tek zaman, yasadışı faaliyetlerle bağlantılıdır” diye yazdı.

Nuriel Roubini

New York merkezli ekonomist ve NYU Stern School of Business’ta ‘Dr Doom’ olarak da bilinen profesör, dijital para birimlerinin yükselişine karşı geniş çapta geri adım atmaya çalışan bir diğer önde gelen uzmandır.

“Geçen ayda olanlara bakın, yaklaşık bir ay önce Nisan ayında, Bitcoin (BTC) tüm zamanların zirvesi olan 64.000 dolara ulaştı. Ve birkaç hafta sonra, neredeyse 30.000 dolara düştü (…) Bitcoin (BTC), riskten kaçış bölümlerine karşı bir koruma bile değil. İnsanlar, örneğin küresel hisse senetleri kötü gittiğinde iyi giden ilişkisiz bir varlık olduğunu söylüyor. Bu kesinlikle doğru değil,” dedi Roubini, Haziran 2021’deki CoinGeek Zürih konferansında.

Ekonomist, Bitcoin’in temel değerinin sıfır değil, negatif olduğunu söyledi. “Tam anlamıyla takasa geri dönüyor, çünkü iki mal ve hizmetin göreli fiyatını bile karşılaştıramazsınız.”

zengin bernstein

Kurumsal Yatırımcı ‘Hall of Fame’e kabul edilen birkaç analistten biri olan Rich Bernstein, kendisinin de kripto para birimi hayranı olmadığını söyledi. Kriptoların tarihteki en büyük finansal balon olduğunu söyledi.

Richard Bernstein Advisors CEO’su ve CIO’su, “Bence kişi gerçek temellere bakmak için beklemek ve her şeyin bittiğine karar vermeden önce değerlendirmelere bakmak istiyor” dedi.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu