HaberlerKripto Para Haberleri

Rusya’nın 2022’de kripto parayı, para birimi olarak tanıması ve düzenlemesi muhtemel

Yerel basında çıkan haberlere göre, hükümet ve ülkenin merkez bankası dijital varlığın nasıl düzenleneceği konusunda bir anlaşmaya vardığından, Rusya yakında kripto para birimini bir para birimi olarak tanıyan en son ülke olabilir.

“Hükümet ve Rusya Bankası, Rusya’da kripto para birimlerinin dolaşımı için gelecekteki bir rejim üzerinde anlaştılar. Rus gazetesi Kommersant Twitter’da yaptığı açıklamada, 18 Şubat’tan önce, kripto para birimlerinin dijital finansal varlıklar olarak değil, para birimlerinin bir analogu olarak kabul edildiği Rusya Federasyonu’ndaki dijital para birimlerinin dolaşımına ilişkin bir yasa taslağı hazırlayacaklarını söyledi. aynısında.

Rapora göre kripto paraların hukuk sektöründe dolaşımı ancak bankacılık sistemi veya lisanslı aracılar aracılığıyla tam kimlik tespiti ile mümkün olacak.

Gelişme, Rusya merkez bankasının kripto para birimleri üzerinde genel bir yasaklama çağrısı yapmasından haftalar sonra geldi . Ocak ayında önerilen yasak, kripto para ticaretini, madenciliği ve kullanımı yasaklıyor. Raporlara göre, yasa yürürlüğe girerse, Rusya’da yalnızca kripto para birimlerine sahip olmaya ve diğer ilgili faaliyetlere izin verilmeyecek.

Rus makamları 2020’de kripto para birimlerine yasal statü verdi, ancak ödemelerde kullanılmasına hiçbir zaman izin verilmedi. Rusya, uzun yıllar boyunca yasadışı faaliyetler için kullanılabilecekleri endişeleri nedeniyle kripto para birimlerine karşı tartıştı ve bu nedenle düzenleme çağrısında bulundu.

Merkez bankası tarafından yayınlanan bir raporda, “Kripto para birimlerinin kullanımı Rus vatandaşlarının refahı ve finansal sistemin istikrarı için önemli tehditler oluşturuyor” dedi.

Dikkatinizi Çekebilir: Açıklama: Shiba Inu fiyat rallisini ne yönlendiriyor?

Ancak, en son Kommersant raporuna göre, Rusya Maliye Bakanlığı ve Rusya Merkez Bankası, 18 Şubat’a kadar ayrı bir yasa tasarısı veya CFA yasasında ve uygulanması için diğer yasalarda değişiklikler formüle etmelidir. Rapora göre, dijital para birimlerine ilişkin yeni düzenlemenin en azından bir kısmının 2022’nin ikinci yarısında veya 2023’ten itibaren yürürlüğe girmesi muhtemel.

Raporda, Rusya’daki kişilerin kripto para birimlerine sahip olmaları veya işlem yapmaları yasak değil, yalnızca evrensel lisansa sahip bir banka veya Rusya Federasyonu’nda yasallaştırılmış bir p2p değiştirici olan dijital para birimi değişim sisteminin düzenleyicisi aracılığıyla yasaklandı.

Bu arada rapor, 600.000 rublenin (kabaca 8.000 $) üzerindeki kripto işlemlerinin yasadışı ilan edileceğini ve suç olarak kabul edileceğini öne sürüyor. Kriptoyu ödeme aracı olarak yasa dışı olarak kabul edenlere de para cezası uygulanacak.

(Ajanslardan alınan bilgilerle)

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu